Biblioteczka październikowa


Witka i Laurę znam, Lindsey nie. Trzy zupełnie inne książki, wszystkie wokół kuchni. Wszystkie polecam, jednak każda ma swoje "ale" - to są przepisy, temperatura zewnętrzna wreszcie problemy moralne...

Emocje na głodzie


„Emocje na głodzie” -  ciekawy poradnik, jednak przepisy tam zaproponowane mnie nie przekonują do gotowania. Tak jak pomysł na analizę jedzenia pod względem składu i odziaływania na nasze samopoczucie jest bardzo sensowny, tak próby gotowania Lindsey Smith wydają się nietrafionymi podejściami do przygotowywania prostych posiłków. Zatem książka, ciekawa ale przepisy do pominięcia.


Forma obfitości


„Forma obfitości” -  druga książka Laury, tym razem wszystkie dania trafiają do piekarnika. Pieczenie, zapiekanie i znów pieczenie. Przepisy proste, opisy staranne. Wszystkie dania są dla dwóch osób. Teraz jesienią włączenie piekarnika to nie problem, choć i tym razem autorka przygotowała sezonowe propozycje na 4 pory roku. Myślę, że właśnie teraz gdy jest chłodniej podążanie za przepisami będzie dobrym rozwiązaniem. To nie jest wyszukana kuchnia, to są codzienne przepisy z prostych produktów.

Jak nakarmić dyktatora


„Jak nakarmić dyktatora” – nie wierzcie temu co na okładce, to nie -  nie ma nic wspólnego z książką kucharską i nie radzę nikomu gotować według tak lakonicznych i ogólnych przepisów podanych w książce. Za to poznanie historii stojących za kucharzami, którzy gotowali dla dyktatorów to ciekawa podróż po świecie. Witek rozmawia i je, taka podróż gastronomiczna, tyle, że zahaczająca o bardzo trudne tematy. Gdy wyobrażam sobie kuchnie, gotowanie to dla mnie to są zawsze czynności związane z miłością, dbałością o innych, karmienie kogoś jest okazywaniem mu uczucia, a tutaj przenosimy się do kuchni, gdzie to co było gotowane trafiało do żołądków dyktatorów, ludzi okrutnych, tych co zabijali innych.


Emocje na głodzie, Naucz się je kontrolować i jeść w zdrowy sposób, Lindsey Smith, Wydawnictwo Laurum, 2019

Forma obfitości. Lokalnie, zdrowo, sezonowo, Laura Osęka, Wydawnictwo Publicat, 2019


Jak nakarmić dyktatora, Witold Szabłowski, Wydawnictwo WAB, 2019

2 komentarze:

  1. Jestem ciekawa tej książki Jak nakarmi dyktatora.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. myślę, że Ci się spodoba, dobrze się ją czyta, choć jak się człowiek zastanowi, to Witek rozmawia z osobami, które służyły tym, którzy byli okrutni, zabijali....ciężko nie pomyśłeć o tym, że w jakiś sposób te osoby wspierały reżim, jednocześnie, nie mi oceniać czy mieli inne możliwości, wybory do podjęcia.....

      Usuń

Copyright © On Egin Eta Topa