Miska szczęścia – łatwe przepisy Laury

Proste, smaczne, sezonowe - nic tylko zajadać fot. D.SzymborskaZnam się od lat, czasem rozmawiamy o autach, dużo częściej o gotowaniu. Książka „Miska szczęścia” to ciekawy przewodnik po lekkich śniadaniach, obiadach i podwieczorkach.

Laura przygotowała kilkadziesiąt bardzo prostych przepisów, podzieliła je sprytnie ze względu na pory roku. Na samym początku znajdziecie wskazówki zakupowe – coś bardzo przydatnego, jeżeli zależy nam na zmniejszeniu ilości marnowanego jedzenia.

Dużo owsianek! Przepisy zawierają ryby (głównie śledzie) i jajka, mięsnych pomysłów nie znajdziecie.

Podoba mi się pomysł podawania wszystkiego w tym samym naczyniu – misce. Tytułowa miska, jest śliczna, uniwersalna i pozwala najeść się dwóm osobom.

To książka dla osób zaczynających gotowanie, przepisy są proste, dla tych, którzy już dużo czasu spędzili w kuchni – oczywiste. Jednak każdy z nas zaczynał kiedyś…. Myślę, że dla tych co teraz nerwowo szukają prezentu dla nastolatków, studentów, singli – czyli wszystkich tych, którzy są głodni, ale jeszcze nie umieją dobrze gotować, to przepisy będą świetnym przewodnikiem po smakach. Dla mięsożerców dania gorące, nie śniadaniowe, mogą posłużyć jako świetne przystawki – ot wystarczy usmażyć rybę czy kurczaka – to będzie na talerzu, a do tego dodać to co Laura proponuje – w misce.

Cieszę się, że mogłam zerknąć na przepisy, zreflektować się, że ostatnio jakoś za mało w moich miskach jest kasz, płatków. Przydałoby się też sięgnąć po zimowe, warzywa korzenne.

Wreszcie, jeżeli znudziły się Wam kanapki na śniadanie, to wielość owsianek, misek owocowych jest wielka – znajdziecie sporo inspiracji!

Miska szczęścia, lokalnie zdrowo sezonowo, Laura Osęka, Wydawnictwo Publicat, Pozanń 2018


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © On Egin Eta Topa