Taberna Mar Azul [FOTO]

Świetne langustynki i super ryż! fot. D.Szymborska


Zapach portu, glonów i RYB. Uwielbiam. W marinie ciąg restauracji, menu po angielsku, niemiecku, szwedzku. To samo. Frytki, półmisek tapas, chleb czosnkowy i ryby w panierce. Tłumy turystów. Widok piękny, jedzenie nie najwyższej jakości (delikatnie mówiąc). Za widok na piękne łodzie się płaci. Gwarno wieczorem, zdjęcia na insta i filmiki dla znajomych. Sangrie w dzbankach.

Wystarczy przejść dwie przecznice w stronę lądu, by znaleźć się w miejscu, gdzie ryby są świeże i tak jak w smażalni płaci się za kilogram, przed przyrządzeniem. Menu całkiem długie i tylko rybne. Tłum przybywający falami, turyści – ci co doczytali w Internecie i lokalsi. Obsługa miła, a stopień wprawy, filetującej rybę przy stoliku pani kelnerki bardzo wysoki!

Dwa razy było pysznie, dziś będzie trzeci (dokleję zdjęcia, później). We wsi (Puerto de Mogan) tutaj karmią najlepiej, jeżeli oczywiście lubi się owoce morza i ryby. Przy wejściu do restauracji jest lodówka z rybami i homarami – wybieramy i czekamy. To nie jest miejsce do którego się wpadnie, by coś zjeść. Trzeba poczekać. Warto. Przystawki wyśmienite, a główne danie – ryba lub paella świetne.

Wędzony, kanaryjski ser podawany z miodem, papryczki, ziemniaki, ośmiornica, najprostsza sałata. Wino domowe (białe) więcej niż dobre. Dawno nie jadłam tak dobrego turbota! Pealla z owocami morza, świetna, choć ryż na dole mało skarmelizowany.

Co ważne tawerna otwarta jest od 11 do 23 – bez przerw, co na tej kanaryjskiej wsi stanowi wyjątek. Otwarte też w niedzielę! Warto robić rezerwacje, bo ciężko o miejsca, choć obsługa zajmuje stolikami i krzesłami pół chodnika (albo więcej).

Dobre, proste, wakacyjne jedzenie. Tak dobre, że chce się tam wracać…


Ośmironica, smażona na grillu fot. D.Szymborska

Ziemniaki po kanaryjsku fot. D.Szymborska

Turbot fot. D.Szymborska

A tu przed grillowaniem fot. D.Szymborska


Ser z miodem fot. D.Szymborska

Papryczki fot. D.Szymborska
Tutaj adres: 


Avenida del Castillete, s/n
Local X-329 – X330
35138 Puerto de Mogán

2 komentarze:

Copyright © On Egin Eta Topa