10 grudnia 2017

Blogowigilia 2017 – relacja

Selfie, ścianka bardziej blogersko się nie da.....chyba....


Jak ten czas leci, zerknęłam w historię blogową, na BLOGOWIGILI byłam ostatnio w 2014 roku (TUTAJ), kiedy minęły te trzy lata to nie wiem….Zapamiętałam wielki rozmach i duuuużo Aperol Spritz.

W tym roku było…spokojniej. Zapisałam się do grupy przygotowującej jedzenie. Moim zadaniem było nakarmienie 12 osób. Przygotowałam sałatkę caprese. Wersję prawie klasyczną – mozzarella – była, pomidory też, ale koktajlowe (obrane ze skórki oczywiście), bazylia – jak najbardziej tyle, że grecka – małe listki, nie zabrakło oliwy i przypraw. Przygotowując 12 porcji zrozumiałam, że elegancki catering to całkiem pracochłonne zajęcie…

Z racji zadań żywieniowych musiałam być na imprezie o 17.00. Jak dla mnie trochę dziwnie. O siedemnastej to zaczynały się urodziny koleżanek jak byłam w podstawówce! Byłam bardzo zdzwiona, gdy okazało, się, że na imprezę o tej porze przyszło już naprawdę sporo osób! Serio. Sobota, kilka chwil po siedemnastej a impreza w toku!

Trzydzieści minut później nie było śladu, no może z wyjątkiem tabliczki po moich sałatkach. Było mi bardzo miło, bo moje danie było pierwszym, które „zniknęło”.


Domowa produkcja fot. D.Szymborska

17.05 fot. D.Szymborska

17.35 fot. D.SzymborskaSama impreza, cóż specyficzni goście – tacy co wszędzie chodzą z komórką i do niej gadają (Intastories i Snapchat), ewentualnie stoją z boku i klikają hasztagi bo inaczej nikt ich postu na Insta nie zauważy. Część z aparatami na statywach – YT zobowiązuje…. Wszyscy w pracy a nie na imprezie… takie blogerski życie, taka blogerska impreza…

Cieszę się, że miałam okazję spotkać dużo znajomych twarzy, poznać nowe blogowe osoby, ba nawet wziąć udział w warsztatach i udekorować doniczkę i roślinkę – Gwiazdę Betlejemską.

Stoi w domu i miło się na nią patrzy....fot. D.Szymborska


Myślę, że warto się spotykać, że blogowowanie to nie tylko Internet to też imprezy, rozmowy i poznawanie tych, których oglądamy, słuchamy czy czytamy na co dzień.


To co lubię w blogerskich spędach to spotkania, przy winie, kawie czy sałatce zasięgi nie mają znaczenia…..bo wszyscy jesteśmy tu i teraz i świętujemy…..

2 komentarze: