Szosa jest kobietą – Kolarskie Czwartki – relacja

 
Jak wiadomo, przed startem wygląda się dużo lepiej! Z A. jeszcze przed rozgrzewką fot. M.Przed maratonem ładuję węgle, przed triathlonem uważam na lokalne jedzenie, przed zawodami planuję co znajdzie się na moim talerzu. 

Przed Kolarskimi Czwartkami zjadam batonik, kilka miśków i pędzę. Tak, tak strategii żywieniowej brak. Zawody rozgrywane w tygodniu rządzą się swoimi prawami. Rano basen, potem praca, wreszcie rowerowe popołudnie. A jeszcze żelik przed startem…


5 i 12 lipca w czasie Czwartków Kolarskich startujemy razem i jeździmy po 4,8,12 czy 16 pętelek.

Wszystko zależy od kategorii wiekowej i płci. Moje 12 kółek to wyścig dla amatorów dwojga płci.
Jechałam w grupie najpierw 4 osób a potem 3. Dawanie zmian, praca w zespole. Serio to możliwe na amatorskich zawodach. W połowie ostatniego okrążenia poczułam, że jeszcze mam trochę siły w nogach, pognałam do przodu, wcześniej informując o tym koleżankę – tak, tak pracowałyśmy razem na wspólną jazdę, więc uważałam, że tak trzeba. 

Finish mi wyszedł (prawie) bo kolega prześcignął mnie o koło, ale co się nacieszyłam szybką jazdą pod sam koniec to moje!


Już po wyścigu, plotki, plotki jeszcze raz plotki fot. Kolarskie Czwartki

Trzecie miejsce open kobiet w wyścigu B fot. Kolarskie Czwartki

Kolarskie Czwartki, to wciąż kameralna impreza, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od poziomu zaawansowania. Początkujący amatorzy, też. Piszę o tych zawodach już od kilku lat, z niesłabnącym entuzjazmem (mimo, że nie ma już pasztecików ze szpinakiem) bo jest: świetna atmosfera, możliwość ścigania, pomiar czasu, premie, znajomi…a teraz jeszcze doszły nagrody więc nic tylko się ścigać.

Kolejne zawody już w ten czwartek, wciąż można się zapisać (przez Internet) albo na miejscu, przed zawodami.

To co widzimy się, prawda?

Efekt zapakowania dyplomu do tylknej kieszonki w bluzeczce kolarskiej fot. D.Szymborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © On Egin Eta Topa