15 kwietnia 2017

Święta na dystansie, albo dystans do Świąt

Nasza T-Rexica wysiedziała jajka z okazji Świąt fot. D.Szymborska


Dzisiejszy dystans do Świąt miał 30km, przelotny deszcz, a bardziej ulewę, spory wiatr i przebłyski słońca.

Wszystkiego trzeba się nauczyć. Tak jak biegam bez względu na pogodę i robię to od lat tak, z rowerem. A to za zimno, a to pada, a to „coś-tam”. Wybrzydzałam, narzekałam i jeździłam kolejne kilometry oglądając seriale. Wiosna to czas zaczynania robienia zaległości w odcinkach, to czas gdy pojawiają się seriale o których usłyszę dopiero późną jesienią…. Na szczęście udaje mi się powoli zmienić nastawienie do jazdy rowerem, nie przejmować się  pogodą. Przypominam sobie co bracia B. opowiadali w swojej książce (TUTAJ), o tym, że nie było pogody, która wykluczyłaby ich z treningu, eksperymentuję z tym w co warto się ubrać, żeby nie zamarzać….


Dlatego wszystkim biegaczom, kolarzom, pływakom, triathlonistom jak również biegaczkom, kolarkom, pływaczkom i triathlonistkom życz wszystkiego dobrego z okazji Świąt. Żeby dystans był odpowiedni – ten do świętowania, rodziny jak i do treningów. 

Czasem trzeba przejechać sto kilometrów by nabrać dystansu do ciotki, innym razem wystarczy przebiec dziesięć kilometrów by mieć dystans do uwag teściowej. 

Różnie to bywa, pewne jest to, że dystans jest w cenie w Święta. 

Wiadomo, że zmęczony sportowiec, do tego pod krawatem jest mniej awanturujący! Oczywiście, życzę wszystkim, żeby tych powodów do awantur nie było, a jak się już pojawią, to, żeby dystans rowerowy lub biegowy pozwolił zachować cierpliwość, uśmiech.. 

Tak, wiem, że baseny w Święta są zamknięte, dlatego nie proponuję wypływania emocji….

Tak wyglądam jak się staram ładnie pozować do zdjęcie...fot. J.Wesołych, sportowych i słonecznych!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz