16 marca 2017

Biegamy razem z PKO Bankiem Polskim – relacja z konferencji

Dzisiejsza konferencja fot. D.Szymborska


Jak dla mnie to świetny pomysł: podpisać się i przyczepić czterema agrafkami karteczkę – BIEGNĘ DLA XXXX (z reguły zdrobnienie, bo pomoc jest głównie kierowana dla dzieci) i Bank PKO przekazuje pieniądze na leczenie chorego. Biegacza to nic nie kosztuje. Pewno dlatego wiele osób wybiera takie pomaganie, jak się dzisiaj dowiedziałam z taką karteczką na plecach (żeby nie zasłaniać numeru startowego przypiętego z przodu koszulki) pobiegło 84 126 osób a Bank pomógł 83 chorym.

Na konferencji prasowej zostało oficjalnie potwierdzone, że akcja „Bieganie i pomaganie” będzie kontunuowania również w 2017 roku. Cieszę się bo to super akcja, jest coraz bardziej popularna i czyni wiele dobrego.


PKO Bank Polski w tym roku będzie patronem wielu biegów, znanych półmaratonów – PKO Nocny Wrocław Półmaraton (to ten gdzie się ciężko zapisać bo wszyscy chcą biegać po ciemku po Wrocławiu!), PKO Poznań Półmaraton, ale też imprez bardziej lokalnych: PKO Półmaraton Rzeszowski czy PKO Półmaraton Szczecin. Nie zabraknie maratonów – Wrocław, Rzeszów, Poznań (ten co słynie z kontroli antydopingowej). Wreszcie Bank nie rezygnuje z Warszawskiej Triady Biegowej, ale też doszły nowe biegi takie jak…..Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem wilczym (odbył się w lutym).

Żeby było bardziej biało czerwono (jak dla mnie to czasem nawet ultra) Bank nie rezygnuje z promowania imprezy „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym”, impreza się już odbyła (w lutym), a dyrektor pionu marketingu i komunikacji pan Michał Kuczmierowski popiera idę konkursów patriotycznych czy promowania polskiej firmy produkującej odzież „patriotyczną”. Myślę, że mieszanie historii i polityki ze sportem nie zawsze jest najlepszym pomysłem, sama kiedyś pobiegłam w biegu organizowanym przez partię, której w momencie organizacji imprezy program akceptowałam, a teraz….teraz to bym na pewno tam nie wystartowała. Gdy mieszamy historię, interpretacje, patriotyzm w jednym biegowym garnku to możemy „ugotować” coś o gorzkim smaku. 

Liczby są imponujące - biegacze naprawdę pomagają dzięki akcjom PKO Banku Polskiego


Nowością jest, że firma, we wszystkich imprezach organizowanych pod patronatem PKO Banku Polskiego koszulki zapewni polska firma 4F. Jak się dzisiaj dowiedziałam 4F przygotuje specjalne projekty bluzeczek, to nie będą zwykłe t-shirty z nadrukiem tylko dedykowane poszczególnym biegom projekty. Jestem ciekawa efektów, bo biegacze są coraz bardziej rozpieszczeni, a ich oczekiwania co do pakietów startowych są coraz wyższe, więc myślę, że ładne bluzeczki będą kolejnym atutem, który może spowodować jeszcze większe zainteresowanie imprezami biegowymi. Tak, tak ci co biegają od wielu lat śmieją się z tych, którzy „żyją” zawartością pakietu, ale jak się zaczyna biegać, a każdy kiedyś zaczyna to nowe bluzeczki są….bardzo ważne. Niektórzy z tego nie wyrastają, a jeszcze inni wybierają pakiety minimum – tylko numer startowy i też są zadowoleni!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

On Egin znaczy smacznego Topa na zdrowie! A TRI to triathlon! Czyli o tym wszystkim jest ten blog!
Dziekuję bardzo za komentarz.

zapraszam również na facebook:) https://www.facebook.com/oneginetatopa