2 września 2016

Ale Meksyk! – czyli miesiąc Meksyku w Warszawie

Fragment obrazu "Chiles amontonados" Eugeni Marcos 


Będzie się działo. Wczoraj ogłoszono program miesiąca meksykańskiego w Warszawie. Propozycje spotkań można podzielić na kilka działów: sztuka, muzyka, kino i – uwaga uwaga – gastronomia!

Dla poszukiwaczy meksykańskich smaków świetna informacja, od 19 września będzie można jeść dania meksykańskie przygotowane z meksykańskich produktów, tak zapowiedziano w czasie konferencji prasowej w Ambasadzie (do wczoraj nie wiedziałam, że Ambasada może zajmować 20 piętro w wieżowcu - może i zajmuje!).


To jedna z nielicznych konferencji prasowych, gdzie oprócz przekąsek podano Margaritę! fot. D.Szymborska

Jedna z rzeźb w Ambasadzie fot. D.Szymborska

Miesiąc meksykański będzie pełen kolorów, to pewne....fot. D.Szymborska


Szefować w kuchni Hotelu Sheraton będzie Eugenia Marcos. Eugenia nie tylko świetnie gotuje ale również maluje, dlatego już 13 września będzie można zobaczyć wystawę jej kulinarnych prac – obrazów.

Eugenia podwyższa poziom pisania i opowiadania o jedzeniu, większość blogerów robi zdjęcia, jedne mniej drugie bardziej artystyczne, Marcos maluje to co gotuje w swojej meksykańskiej kuchni. Tak jak i w kuchni tak i na obrazach przeważają naturalne składniki, pełne słońca i ostrych smaków.


Od 13 do 25 września Warszawa będzie pełna meksykańskich rytmów, smaków, będzie też kilka ciekawych wykładów, ja już wybrałam –  film, wystawa i jedzenie….

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz