16 lutego 2016

Holmes Place Indoor Triathlon – przygotowania

Pierwszy raz na zawody triathlonowe jadę bez roweru za to z kłódką! fot. D.Szymborska

Nigdy jeszcze nie startowałam w zawodach triathlonowych organizowanych pod dachem. Będę pływać w basenie (20m), jeździć na rowerku stacjonarnym i biegać po bieżni.

Holmes Place w Hiltonie organizuje już drugą edycję tych zawodów, o pierwszej informacje mi umknęły na drugą się zapisałam. Wpisowe – 50PLN, obejmuje pomiar czasu, wodę, ręczniki w klubie i medal na „mecie”.

Można było sobie wybrać godziny startu. Środek tygodnia, prawie, to wybrałam start popołudniowy. Mam rozpocząć wyścig o 18. Organizator poinformował mnie, że mogę mieć byty z SPD, swoje pedały, nie mogę pływać w piance i lepiej żebym zabrała swoją kłódkę do szafki, bo nie wiadomo, czy w recepcji będzie ich wystarczająca ilość.

Jak zawsze przed zawodami ułożyłam sobie wszystko, upewniłam się, że niczego nie zapomniałam. Dziwnie tak bez kasku, okularów słonecznych….


Płynę w kostiumie (szkoda mi trisuitu moczyć w chlorowanej wodzie), potem ubieram tri spodenki i bluzeczkę. Nie muszę walczyć z wiatrem więc pojadę i pobiegnę w ulubionym, berlińskim t-shiercie. Co do butów – to szkoda mi tak wkładać mokrych nóg w moje ulubione fiziki, dlatego powalczę ze skarpetkami, pobiegnę bardzo triathlonowo w moich tri butach.

Jestem ogromnie ciekawa organizacji, atmosfery i tego jak będzie mi się startowało! Godzina mocno średnia dla mnie, sama ją wybrałam, wiedząc, że w czasie dnia nie dam rady.

Już dziś wieczorem będę wiedziała czy taka forma zawodów mi odpowiada. W Wielkiej Brytanii takie triathlony są bardzo popularne, nie tylko ze względu na pogodę ale również rekomendowane są dla dzieci i osób obawiających się wód otwartych a chcących rywalizować w triathlonie.


Tutaj wielkość basenu – 20m oznacza wiele nawrotów, które z jednej strony są ułatwieniem z drugiej utrapieniem. Ciekawa jestem tego na jakim rowerku będę jechać – spinningowym, mam nadzieję. Co do bieżni, nie przepadam, za chomiczym bieganiem, ale takie „uroki” indoor triathlonu!

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. bardzo się cieszę na te zawody, chciałabym żeby były fajne :) postaram się szybko napisać relację :)

   Usuń
 2. Czekam na relacje, napisz czy była możliwość aby z uczestnikami zawodów mogli wejść kibice :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dostałam przed zawodami mailową odpowiedź, że tak mogę, tylko szczerze mówiąc myślę, że za wyjątkiem liczenia basenów to będą bardziej przeszkadzać niż pomagać...

   Usuń