29 lutego 2016

100 Essentials Triathlon Sessions – super kompendium treningowe

Dla niecierpliwych, albo lubiących czytniki, książka jest również dostępna w wersji elektronicznej 


Kto nie marzy o książce, którą się otwiera a tam trening, starannie rozpisany, wszystko wytłumaczone, ba do tego różne stopnie trudności jednostki treningowej, tak by wybrać coś do swojego poziomu. Marzenia się spełniają. Steve Trew i Dan Bullock przygotowali właśnie taką pozycję – sto treningów triathlonowych!

Dawno nie byłam tak zachwycona książką poświęconą trenowaniu triathlonu. Oczywiście jest w niej tytułowe 100 treningów, wszystkie poprzedzone wprowadzeniem, wytłumaczeniem ćwiczeń. Jakby tego było mało w ostatnie części autorzy przygotowali proponowane kombinacje treningów, tak by były najbardziej efektywne.

Nie ma nic gorszego niż robienie treningu, tylko po to by go zrobić, odbębnić. Wtedy pojawia się rutyna, znudzenie i…brak efektów. Jak nie rozumiemy czemu dany trening służy, jakie korzyści nam przyniesie to ciężko wykrzesać z siebie radość, entuzjazm i zaangażowanie.

Trew i Bullock gwarantują ciężkie godziny treningu, który ma cel, który, dzięki przejrzystym opisom zrozumiemy.


Jeżeli właśnie opłaciłeś wpisowe na swój pierwszy triathlon, jeżeli chcesz poprawić życiówkę sprzed roku, wreszcie, co chyba najważniejsze, jeżeli chcesz rozumieć po co wykonujesz dane ćwiczenie, to książka jest dla Ciebie!

Oczywiście, są na rynku pozycje, które tłumaczą fizjologię, podstawy sportu jakim jest triathlon (Biblia triathlonu), prowadzą na pierwsze treningi (Pierwszy Triathlon), ale to pierwsza, która czytałam, dająca super możliwości tworzenia swoich treningów. Jestem pełna uznania dla rzetelności autorów, ich wiedzy i sposobu w jaki ją przekazują.


100 Essentials Triathon Sessions, The Definitive Training Programme For All Serious TRiathletes, Steve Trew, Dan Bulllock, The Crowood Press 2014

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz