16 marca 2016

Czerwony koktajl i warsztaty z Jankiem Kuroniem

Gotowanie z Jankiem Kuroniem to dużo dobrej zabawy! Selfie z Chef'em musi być!


Janek Kuroń jest osobą bezpośrednią, od razu przeszedł na „ty”. To się zapytałam – Co zrobisz, żebym polubiła zielone koktajle?....zapadła cisza. – Zrobisz to polubisz, a i będziemy dziś też gotować…..a i zacznij od czerwonego koktajlu….

Dziś na warsztatach było fit/sportowo – zaproszeni zostali blogerzy (sztuk kilka) i blogerki (dużo), wszyscy piszący o zdrowym jedzeniu i stylu życia. Jak się okazało niektóre raczej nie gotujące, inne poświęcające jedzeniu dużo uwagi….jak to się mówi poziom grupy zróżnicowany!

Janek zaproponował przygotowanie szaszłyków z kurczaka, upieczenie ryby, zrobienie zupy, przygotowanie sałat. Jeżeli chodzi o koktajle, to każdy mógł eksperymentować.


Zgodnie z radą zaczęłam od czerwonego koktajlu – duże wzywanie bo w składzie buraki. U mnie to warzywo jest albo pieczone albo młode w formie botwinki…. Soku z buraków nie piję, innych oczywiście zachęcam bo a) samo zdrowie b) samo zdrowie…..dla mnie smak nie do przełknięcia pomimo świadomości, że warto. Dlatego w kuchni nie stoi, modny ostatnio mebel – wyciskarka.

Było dużo zamieszania zanim zaczęliśmy gotować fot. D.Szymborska

Tak powstaje koktajl libido, tło noży niezamierzone...fot. D.Szymborska

"Koktajl libido" z widokiem na Warszawę, nie znam studia kulinarnego, które by miało lepsze panoramy z okien....fot. D.Szymborska


Jednak nie buraki dominowały w smaku, one tylko „kolorowały” koktajl. Janek zaproponował – „libido koktajl”, który składał się z mieszanki „Super koktajl. Red” Fit&Easy, mleka migdałowego, awokado, mango. A teraz świetna wiadomość, jeżeli wciąż nie jesteś przekonany do wyciskania skoków z warzyw a chcesz je jeść, to dzięki tej mieszance koktajl można przygotować w blenderze! Działa, sprawdziłam!

Porcja mieszanki warzywnej wystarcza na przygotowanie 4 szklanek koktajlu, wersja smoothie. Na opakowaniu przeczytałam, że można też miksować z sokiem jabłkowym i bananem, to już nie będzie propozycja „libido” od Janka Kuronia ale też będzie zdrowo.


Jedna porcja czerwonego koktajlu to aż: 2,1g błonnika, 1,1g białka, 1g tłuszczu, 4g cukru – a wszystko z baraków, selera naciowego i marchewki! A jak do tego dodamy awokado, mango i mleko kokosowe to…Janek twierdzi, że działa na libido…

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. :) było bardzo sympatycznie, wszyscy uśmiechnięci, głodni i chcący zdrowo jeść :) o lepsze towarzystwo do gotowania ciężko :)

      Usuń