28 stycznia 2016

Super power śniadanie – tosty francuskie z serem i salami

Takie kalorie to świetnie smakują! fot. D.Szymborska


Są takie dni, że mocy, tej zwykłej i tej Jedi potrzebuję dużo i szybko! Dlatego śniadanie po dobrej stronie nocy!

Do tego staram się unikać glutenu, a zjedzenie dwóch pszennych tostów działa na mnie jak miska gumijagód. Czyli wszystkie mniej lub bardziej bajkowe moce są w moim żołądku!

Tosty francuskie – wiadomo reaktywacja dla starej bagietki, zeschłych tostów. A u mnie wersja de lux, tyle, że na szybko, dlatego bez jajka.

Dzięki smażeniu tostów na patelni teflonowej nie używałam oleju – w kuchni nie zrobiło się szaro, a było bardzo smacznie.

Czas przygotowania 6 minut, bo lubię mocno wysmażone z roztopionym serem, a do tego rano nie działam zbyt szybko dopóki się nie obudzę do końca. Myślę, że można zejść do pięciu minut w ich przygotowaniu, jak się rozgrzeje patelnie zanim zacznie się trzeć ser.

Uwaga to śniadanie mocy jest śniadaniem bardzo kalorycznym – białe pieczywo, ser żółty, jajko i salami to wszystko nie jest zero kaloryczną zieleninką tylko porządną dawką węglowodanów, tłuszczy….coś za coś!

Składniki (na 2 tosty):


·      4 kromki pieczywa tostowego – dowolnej świeżości,
·      100g sera żółtego, startego na tarce o dużych oczkach,
·      1 jajko,
·      4 plasterki salami,
·      sól i pieprz.

Przygotowanie:

Rozgrzać patelnię. Rozbełtać w misce jajko, doprawić solą i pieprzem. Ułożyć na toście ser i salami, przykryć drugim tostem, ścisnąć, czynność powtórzyć w przypadku drugiej kanapki. Ułożyć na patelni, przewrócić po 2 minutach, dopiec tak by uzyskać chrupiącą jajeczną skórkę na toście!


Niech moc będzie z Wami!

1 komentarz: