18 grudnia 2015

Gdzie znaleźć entuzjazm?

Zrzut z ekranu - someecards user card


Ta fotografuje swój zgrabny brzuch, druga chwali się zielonym koktajlem zagryzanym chipsem z jarmużu. Ten pokazuje ile wycisnął na siłowni, inny przyczepia zrzut z endomondo by udowodnić, że w tym miesiącu przepłynął 60 kilometrów….. I tak ze wszystkich stron – Facebook, Intagram, dobrze, że na Snapie to znika przynajmniej…

Czasem entuzjazm innych, zamiast motywować denerwuje i paraliżuje. Selfie brzuszkowe przed lustrem – horror albo opowieść o smoku, który zjadł całą wieś. Cykać fotki odgrzewanym zrazom kupionym jako „domowe” w supermarkecie? Pokazać spoconą i czerwoną twarz na siłce, zrobić zrzut z ekranu na którym brak treningu w ostatnim miesiącu?

NIE! Chyba, że chcemy sobie zrobić zdjęcie do metamorfozy znanej pani trenerki – to zdjęcie „sprzed” rozpoczęcia ćwiczeń już mamy…

Entuzjazm do życia i ćwiczeń musimy znaleźć w sobie. Super, że inni go mają, ale zamiast im zazdrościć warto poszukać tego czegoś co da nam siłę.

Oto lista 5 moich sposobów na znalezienie entuzjazmu, co teraz gdy cały czas jest albo ciemno, albo szaro, słońce widać tylko na reklamach podróży w egzotyczne kraje, jest mokro i wilgotno… te sposoby bardzo działają!


·      Szybkie zerknięcie do katalogu „zdjęcia z zawodów” – ten uśmiech na mecie nie wziął się z niczego, zasłużyłam na radość bo trenowałam do zawodów!  W tym sezonie też chcę się tak cieszyć – zmykam na trening….
·      Porządek w szafie – co za przyjemność oddawać w dobre ręce rzeczy, które są za duże bo dzięki treningom się schudło, jeżeli chcę mieć więcej miejsca w szafie i kupić nowe ciuchy to – zmykam na trening….
·      Wspólny trening – Święta nie Święta czasu na plotki zdecydowanie za mało, do tego picie latte w końcu się nudzi, a kawiarni brak takiej prywatności, jak w czasie wspólnego wybiegania, im dłuższego tym lepiej bo w końcu można się nagadać – zmykam na trening…..
·      Dobry energetyczny posiłek – bez paliwa nie da rady zrobić czegokolwiek, czasem brak entuzjazmu wynika z braku siły, dostarczmy sobie węglowodanów, witamin, czasem mała słodkość wystarczy by poziom glukozy podniósł się na tyle, że – zmykam na trening….
·      Serwis społecznościowy – zdjęcia kotów działają, ludzie je oglądają, klikają, nic tylko przyczepić fotkę kota i napisać, że zaczynamy trenować, nie żadne buty biegowe, kask rowerowy czy śliczny czepek – KOT – przyciągnie uwagę a my dostaniemy tyle wsparcia i komentarzy od innych, że nie będzie wyjścia. Jak wszyscy w świecie wiedzą, że będę ćwiczyć to – zmykam na trening…..


Ups. Teraz to my wrzucamy te fotki sprzed lustra, zdrowe koktajle, zrzuty z endo czy zdjęcia na którym gryziemy medal… Entuzjazm odnaleziony!

2 komentarze:

 1. Dobrze jest mieć ułożony plan i nie mam na myśli tyle planu treningowego (rozpiski), co plan co do liczby treningów danej dyscypliny w kolejnych tygodniach. I wiem że jeżeli np. we wtorek nie pójdę na basen, to cały plan się rozjeżdża. Podobnie działa opłacenie z góry abonamentu, głupio byłoby wykupić abonament np. na siłownię czy na treningi pływackie i pomimo płacenia się na nich nie pojawiać ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację plan się przydaje i to bardzo.

   Co do karnetów...znam osoby, które co roku wykupują jakiś...przypomina to trochę hobby - nowy rok nowa siłowania albo centrum fitness i na tym niestety się kończy!

   Tobie też życzę wytrwałości w treningach :)

   Usuń