Dinastia Vivanco


Picasso w Museo de la cultura del vino fot. D.Szymborska


Dinastia Vivanco

To miejsce do którego się wraca. Ostatnio w Briones byliśmy dwa lata temu. Czy dużo się zmieniło? Raczej nie. Krzewy jak rosły tak rosną. Lawenda kwitnie, krzewy róż też. Pod ziemią jest przyjemnie chłodno. I ten zapach…. Tak, tak w winnicach zawsze ślicznie pachnie. 

Winnica fot. D.Szymborska


Lawenda w winnicy fot. D.Szymborska
Sadzonki  fot. D.Szymborska

Wejście do Muzeum fot. D.SzymborskaDinastia Vivanco to nie tylko bodega ale też wielkie i fascynujące muzeum. Museo de la cultura del vino to inny świat. Miejsce smaków, zapachów z ogromną ilością wiedzy dotyczącej zarówno produkcji wina jak i ciekawej wystawy sztuki związanej z winem. Miejsce w którym czas płynie wolniej. Po 3 godzinach zaczęliśmy się śpieszyć bo mieliśmy umówione zwiedzanie winnicy. Tym razem nie mieliśmy szczęścia do przewodnika, pani się śpieszyła i nie powiedziała wielu rzeczy, które już wiedzieliśmy a nie mielibyśmy przeciwko usłyszeć raz jeszcze. Bodega nie jest zbyt duża, jednak od A do Z zbudowana jest by imponować i zachwycać. Efekt Vinaco – działa. To rodzina, która nazwała się dynastią, ludzie, którzy stworzyli coś wielkiego w małym miasteczku. Do Dinasti przyjeżdżają tłumy odwiedzających. Każdą wizytę trzeba umówić. Trzeba też liczyć się z dużymi zakupami….książki (w różnych językach nie tylko po hiszpańsku), sadzonki wina, wino…..dużo wina. Uważam, że będąc w La Rioja to miejsce, które trzeba odwiedzić!

Książki o winie fot. D.Szymborska

Dużo można by pisać o winach tam degustowanych…. Dlatego to nie jest dobre miejsce dla kierowców – trzeba losować! Nie polecam Rosado, bo jest po prostu przeciętne, reszta cieszy kolorem, smakiem i zapachem. Jedne cieszą bardziej inne mniej. 

Winnica fot. D.SzymborskaMoja karta członkowska ma numer 81 i jestem z niej bardzo dumna, bo Vivanco to fajny klub!

Cudowne miejsce - część sali do ćwiczeń z wąchania!
Należy otworzyć pudełeczko, potrzeć papierkiem i wąchać fot. D.Szymborska
1 komentarz:

Copyright © On Egin Eta Topa