28 sierpnia 2013

Brzuszki – A6W
Marzenie o kaloryferze. A nie o grzejniku panelowym. Chodzi o płaski i zgrabny brzuch. To jest blog o bieganiu i jedzeniu więc brzuch jest ważną jego częścią!

Dobrze umięśniony brzuch pomaga w bieganiu i to z dwóch powodów – łatwiej wtedy o dobrą sylwetkę (to po pierwsze) po drugie zgrabny brzuch oznacza mniej tłuszczu czyli automatycznie mniej kilogramów do niesienia w czasie biegu.

Teraz przybywa płyt, programów, aplikacji ułatwiających ćwiczenia. To czemu z nich nie skorzystać? Dla mnie najlepszą okazała się aplikacja Areobiczna 6 Weidera. 6 ćwiczeń przez 6 tygodni.

Program naprawdę godny polecenia jest tylko jedno duże ale, tak jak na początku przy zaledwie 6 czy 8 powtórzeniach samo ćwiczenie zajmuje chwilę, tak ponad 300 powtórzeń to już 45 minut, docelowo 6 ćwiczeń każde po 24 powtórzenia (w tym dwa po 48 bo na obydwie nogi) w trzech seriach. Czyli kawał czasu. Tak naprawdę startując z niezbyt zgrabnym brzuchem i wykonując 6 Weidera, starannie i metodycznie musimy wygospodarować około godziny. Czyli taki, krótszy trening bo przecież z biegania nie zrezygnujemy.

I jeszcze techniczna uwaga, dla mnie świetna jest aplikacja z iPhone – A6W. Nie trzeba pamiętać gdzie się skończyło ćwiczenia, apka sama liczy powtórzenia, odmierza czas między seriami. Czyli tak naprawdę potrzebuję ręcznik albo matę i mogę brzuszki robić w każdym miejscu. Banalne tylko czasochłonne. Inna sprawa, że w moim przypadku dużo efektywniejsze niż zwykłe brzuszki, czy ćwiczenia z piłką.

Podsumowując. A6W zżera czas i tłuszcz!

2 komentarze:

  1. A6W to niezbyt dobry pomysł dla amatora - bardzo łatwo o przeciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, prostowników grzbietu i pasma biodrowo-lędźwiowego :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Potwierdzam - jakiem instruktor fitnessu. Jestem przeciwna propagowaniu tych ćwiczeń, bo to zwykła demagogia. Jak mięsień może ćwiczyć i rosnąć, skoro nie ma żadnego obciążenia? To tylko zginanie i prostowanie ciała, nic więcej! W dodatku - jak Koleżanka powyżej zauważyła - może niewprawnego amatora doprowadzić do poważnych kontuzji. Po bardziej techniczną i branżową dyskusję wysyłam na fora kulturystyczne.

      Usuń