8 stycznia 2015

WOŚP BIEG – Policz się z cukrzycą 9 – pakiet startowy

Coraz ładniejsze i praktyczniejsze rzeczy - pakiet na bieg fot. D.Szymborska


Dziś odebrałam, może taka godzina, ale tłum w sklepie. Kolejka. Miła atmosfera stania, nie narzekam.

Pakiety można odbierać w sklepie biegowym ERGO (AL. JP II). Pani wydająca pakiety sprawdza dowód (wciąż rzadkość) i domaga się upoważnień i oświadczeń, jeżeli odbieramy pakiet dla kogoś innego (zgodnie z regulaminem Biegu).

W skład pakiety wchodzi – bluzeczka, tym razem mniej brzydka niż w latach poprzednich, zmianą jest też to, że nie jest bawełniana tylko „techniczna”. Wcześniejsze bluzeczki były tak okropne, że nawet do spania się nie nadawały. Jednak nie dla bluzeczki w tym biegu się startuje!

Czapkę polarową z zeszłego roku wymieniono na kołnierz potocznie zwany buffem. Buffem to on nie jest bo ani jonów srebra, ani specjalnego materiału nie ma. Co nie zmienia faktu, że buffów nigdy za dużo. Mają dziwną tendencję do gubienia się, więc ten z pewnością się przyda – na pewno upiorę go przed biegiem! Nie chcę wdychać „chemii” z jego produkcji gdy naciągnę go na twarz. Czyli znów zmiana na lepsze i praktyczniejsze!


Dodatkowo żel ALE, fajna próbka dla tych, co nigdy żeli nie używali. Ja znam, polecam i lubię te żele więc niespodzianki nie miałam, no może to, że producent wprowadził specjalne oznaczenia dla diabetyków na swoich produktach – znów zmiana, znów na lepsze!

Ulotka i co w tym wszystkim najważniejsze numer startowy i agrafki.

Informacja dla tych co biegną z dziećmi, jak widać rodzice są tymi co odbierają pakiety w pierwszej kolejności bo bluzeczek w rozmiarze S już nie ma.

Na koniec, jeszcze uwaga, że bluzeczkę ubieramy „na wierzch” więc to, że jest za duża „normalnie” jest nawet wskazane!


Do zobaczenia w niedzielę! Bardzo się cieszę na ten bieg! Liczę na super atmosferę, fajna zabawę i takie pomaganie to ja lubię!

3 komentarze:

  1. Jak wyglądają te oznaczenia dla diabetyków? Bo ja mam cukrzycę typu 1 i zawsze się zastanawiałam jak to jest z tymi żelami...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. "ALE Race oraz ALE Gel dostarczają odpowiednio 3WW i 2,75WW, dzięki czemu każdy diabetyk typu I może uwzględnić ilość węglowodanów, ustalając dawkę insuliny niezbędną do kontroli glikemii podczas wysiłku fizycznego" - tak pisze producent :)

      Usuń