31 marca 2014

Jak żyć „po połówce”?

Endomondo - zrzut biegu z mojego TIMEXa

Nie, nie będę dawać rad na kaca, nie o taką połówkę tutaj chodzi, ba biega. Wczoraj ponad jedenaście tysięcy ludzi przebiegło półmaraton. Myślę, że z dziesięć tysięcy dziś jest obolałych.

Dobra informacja jest taka, że jest nasze samopoczucie jest aż o połowę lepsze niż po maratonie!

A teraz moje sposoby:

Ubieranie

Luźne, takie przy którym człowiek się nie gimnastykuje przy ubieraniu. Wiadomo włożenie skarpetki też może być wyzwaniem.

Schody

Wchodzenie to pikuś, schodzimy tyłem trzymając się poręczy. Tak, tak można poznać wielu sąsiadów, porozmawiać z współpracownikami…

Skóra na twarzy

Rumieńce już zeszły, jednak nasza skóra po ilościach soli z potu, które wyprodukowała wygląda ziemisto i szarawo. Kremów nawilżających nigdy za dużo!

Jedzenie

Mam taką małą  nadzieję, że wśród moich czytelników nie ma osób, które zaczynały jedzenie żeli energetycznych od 3 kilometra! (wiem, że takich osób było sporo bo na ulicy leżały puste opakowania). Jeżeli Wasze brzuchy wciąż wariują to jedzcie coś co bardziej żołądka nie będzie podrażniać. Prosty makaron zawsze jest dobry. O tym, że trzeba dużo pić to nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Woda mineralna sprawdza się najlepiej.

Bieganie

Tak, tak warto wybrać się na SPOKOJNY spacero- bieg. Wiem, wiem, większość z nas dziś nienawidzi biegania, siedzi przed komputerem i szuka kolejnych zawodów na które można by się zapisać. Spokojny truch, przeplatany z marszem to dobrze zrobi zmęczonemu organizmowi.

Masaż

Ostrożnie, żadnych eksperymentów. Jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy na masażu to przygody z ugniataniem i wyciąganiem nie zaczynajmy dziś. Jeżeli natomiast mamy sprawdzonego masażystę lub masażystkę (nie, nie mam na myśli masażu erotycznego) to tak, to się nam przyda! Warto pamiętać, że masażysta z doświadczeniem w pracy ze sportowcami to, ktoś komu możemy powierzyć swoje zmęczone ciało.

Pęcherze

Ja nie przekłuwam. Są dwie szkoły ci z igłą i ci bez. Lepiej odmoczyć nogi w mydlinach, u mnie to się bardziej sprawdza.

Medal

Dziś to jeszcze nie jest „wiocha” przez przypadek mieć medal na biurku w pracy, pinezkami przyczepiać do tablicy korkowej swój numer startowy itp. Od jutra dajemy sobie z tym spokój. A w pakiecie była naklejka FINISHER to jest właśnie czas by ją gdzieś nakleić. Nie bądźmy męczący i nudni dla otoczenia, ale dziś jeszcze jest NASZ dzień i można chodzić w niebieskiej bluzeczce!

Sen

Wczoraj jeszcze było w nas tyle emocji dziś możemy przysypiać w pracy. To też normalne, organizm odreagowuje.


To do zobaczenia na kolejnym biegu! Za dwa tygodnie maraton w Warszawie, dopiszę wtedy kolejne rady bo po maratonie jest duuużo gorzej ale i satysfakcja dwa razy większa. Coś za coś!

1 komentarz:

  1. Ha, szkoda, że to dodałaś dopiero dziś, bo ja biegłam tydzień temu ;) Ale jak byk sprawdziła się opcja z szukaniem kolejnych biegów :P

    OdpowiedzUsuń