26 czerwca 2013

La Nieta – domowe jedzenie w Madrycie (dzielnica LGBT)

La Nieta fot. D.Szymborska

Kolejna restauracja z listy M. z rekomendacją, że prowadzą ją dwaj bracia, serwują domowe jedzenie, M. od pewnego czasu bywa tam bardzo często i zawsze jej wszystko smakowało. La Nieta. 

Mała restauracja, kolacje serwują od 20.30 wcześniej czynny jest tylko bar. M. napisała o braciach ją prowadzących, nie wiem dlaczego ale założyłam, że będą to młodzi ludzi, którzy uwielbiają gotować. Cóż bracia mają grubo ponad piędziesiątkę. Są przemili, jeden jako kelner a drugi jako kucharz prowadzą tą domową restaurację. Brat – kelner – apodyktyczny. Uważał, że nie ma sensu zmawiać wcześniej więcej przystawek – trzeba najpierw zjeść a potem można domówić. Brat – kucharz – opowiedział jak zrobić dorsza, który był najlepszym dorszem jakiego od dawna jadłam. 

Po kolei. Uwielbiam menu dnia – ułatwia wybór a jednocześnie zawsze daje gwarancję świeżości bo jest to najbardziej chodliwe danie danego dnia. Dodatkowo zamówiliśmy talerz wędlin z sałatką. Moje menu składało się z zupy – rewelacja. Zupa gotowana na kostkach cielęcych. Drugie to dorsz. Co to był za dorsz….mam przepis od brata – kucharza i zamierzam też sobie takiego w domu zrobić!!! Na deser flan. Do tego wino. Wino z tych mocno przeciętnych. 

Kolacja przepyszna, domowa, prosta i sycąca. Taka jak by się chciało zjeść po całym dniu na nogach. A dokładnie tak wyglądają nasze dni w Madrycie. Tyle tutaj jest do zobaczenia. Nie lubię gdy mam odwiedzić w czasie jednego dnia więcej niż jedno miejsce, muzeum. Dozuję sobie przyjemności, nie cierpię pogoni turystycznej – wolę kawę z widokiem na ulicę niż bieg od atrakcji do atrakcji.

Przystawka fot. D.Szymborska

Jak tylko można to jem zupy fot. D.Szymborska

Dorsz!!! fot. D.Szymborska

Flan fot. D.Szymborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz