14 października 2014

El Patio czyli TripAdvisor nie kłamie

Smacznie, klmatycznie fot. D.Szymborska


Zaczynam nadrabiać zaległości. Teraz będzie o pysznej kolacji, świetnej atmosferze i dobrym winie. Ja niczego więcej do pysznej kolacji nie potrzebuję!

El Patio jest małą restauracją, TripAdivor a bardziej jego użytkownicy bardzo ją chwalą. Same (prawie) dobre rekomendacje.

Jestem z tych co jak postanowią, że gdzieś idą na kolację to tak ma być. By zadanie łatwiej zrealizować staram się rezerwować stolik. Dokładnie tak było tym razem, mimo, że nie przepadam za rozmowami telefonicznymi po hiszpańsku – z niewiadomych powodów Hiszpanie starają się powiedzieć w 10 sekund 34 słowa – rezerwacja zrobiona.

Warto było. Tylko myślmy mieli obrus na stole. Kieliszki ustawione, ba nawet ślicznie złożone serwetki. Co reservado to reservado!

Takie małe rzeczy a cieszą, lubię jak przychodzę do restauracji widzieć czekający na mnie stolik. Tutaj to była nagroda za to, że udało mi się przeliterować moje nazwisko!

Najpierw rozmowa o winach różowych. Wybór.  Profesjonalnie, sommeliersko podane wino. Potem czekadełko w postaci gorących bułeczek i pasty serowo/kawiorowo/tapendadowej. W wersji bezglutenowej oznaczało to prawie bezgluten – czyli okruszek bułki z dużą ilością pasty.

Zupa. Pyszna. Rybna, esencjonalna, z genialnie smaczną ośmiornicą. Lekko śmietanowa, ciężka zupa rybna.
Drugie spoza karty, dorada. Świeża, inaczej smażona bo rozkrojona na pół, marynowana w ziołach smażona od strony mięsa a nie skóry. Do tego ziemniaki kanaryjskie (czyli te gotowane w wodzie z oceanu) dwa sosy i wyborna sałata.

Deseru nie było, co dieta to dieta! Przy rachunku szocik likieru pomarańczowego posypanego cynamonem.

Dobra kolacja i świetna atmosfera. Myślę, że ilość pozytywnych (prawdziwych) rekomendacji na TripAdvisor restauracja zawdzięcza jednemu z kelnerów – Niemiec, który przyjechał 4 lata temu na Teneryfę, zna angielski i nauczyła się hiszpańskiego. Idealny kelner dla turystów.


El Patio, C/Mequinez, Plaza Benito Perez Galdos, n8, Puerto de la Cruz, Teneryfa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz