15 listopada 2015

Leon - Naturally Fast Food

Bardzo dobre jedzenie, tyle, że wygląda....bez komentarza....fot. D.Szymborska


Zdrowy fast food? Dla mnie jedna nazwa przeczy drugiej, bo albo fast food albo zdrowe jedzenie! 

To pierwsze kojarzy mi się z wielkim pudełkiem, które bardzo szybko przesiąka tłuszczem, z solą rozsypującą się gdy to pudełko przechylimy, i oczywiście, tego wszystkiego ma być DUŻO, ba nawet BARDZO DUŻO. 

Niestety jeżeli chodzi o zdrowe jedzenie, takie "na szybko", to też nie mam najlepszych skojarzeń, tym razem myślę o braku soli, lekko wysuszonych, może nawet trochę zbyt długo gotowanych warzywach, ewentualnie z dziką rybą albo wybieganym kurczakiem, delikatnie mówiąc albo bez smaku albo bardzo ostre i przez to też bez smaku....

Cóż ani pierwsza opcja, ani druga nie pociąga mnie kulinarnie. Wizja opóźnionego o trzy godziny lotu, jeżeli można wierzyć SMSowi z linii lotniczej, a nie temu co wyświetla się na tablicach informacyjnych….i człowiek zaczyna szukać jedzenia….to co? naturalnie szybkie?


Taki Leon na Heathrow fot. D.Szymborska


556 kalorii – przetrwam do nocy. Smakuje wyśmienicie, tylko wygląda….cóż… 

Zielone, tajskie curry z kurczaka z Leona.

Sposób podania – rozpacz, smak – dobry, cena rozsądna, ale do tanich tego dania zaliczyć nie można.

Zamysł Leona, bo tak nazywa się ta sieciówka jest następujący – ma być mało glutaminianiu sodu (ale jakiś będzie), ma być mało przetworzonych tłuszczy, w zależności od upodobań i diet: bez glutenowo, bez mącznie, bez mlecznie.


Wszystko super, ale wygląd dania taki, że jak człowiek otworzy pudełko to…. przykro się robi, zgadza się, że ciężko takie jedzenie wyserwować w pudełku, ale może przegródki? Może jakieś mniejsze pudełeczka? Bo tak coś bardzo smacznego wygląda tak rozpaczliwie niejadalnie, że szkoda….

2 komentarze:

  1. Wygląda, delikatnie mówiąc, trochę... mało apetycznie. :<

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. prawda? a bardzo dobre :) ale, że człowiek je oczami to wolę jak coś ładnie jest podane....

      Usuń