12 listopada 2015

Bardziej naukowe podejście do pisania o bieganiu, triathlonie i jedzeniu - dyplom Stanford

Certyfikat ze Stanford - #dumnaja


Kolejny certyfikat, z którego jestem bardzo dumna. Po Harvardzie teraz Stanford. Przez kilka miesięcy uczyłam się tego, jak pisać teksty, które będą na dobrym naukowym poziomie. 

Zależało mi na tym, żeby nauczyć się od najlepszych tego jak przygotowywać recenzje (coraz obszerniejszy dział na blogu), jak pisać artykuły naukowe (konferencje w 2016), wreszcie jak unikać błędów edytorskich (zawsze przydatne).


Na blogu wciąż będą pamiętnikowe relacje z treningów, opowieści o restauracjach, ale wygląd recenzji książek ulegnie zmianie, w planie są również teksty dotyczące suplementacji….jednym słowem będzie się działo!


Tyle tytułem wprowadzenia i pochwalenia się! A popołudniu, standardowy przepis…bo przecież nie samą nauką człowiek żyje….

8 komentarzy:

 1. Super!

  Byłoby fajnie jakbyś napisała coś więcej o tego rodzaju kursach - gdzie można się na nie zapisać, dla kogo są, czy są jakieś wymagania, jak wyglądają zajęcia, ile kosztują?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, też się cieszę bo się dużo nauczyłam. Co do samych kursów i e-learningu, dla mnie to cudowna możliwość uczenia się od najlepszych. Tutaj jest link do kursów na Stanfordzie: https://lagunita.stanford.edu/ Co do cen kursów, to wszystko zależy, ten był darmowy, ten na Harvardzie był darmowy pod warunkiem, że nie chciało się punktów, kredytów uniwersyteckich i wystarczył dyplom potwierdzający zaliczenie kursu.
   Coraz więcej kursów jest po hiszpańsku, większość po angielsku. Na część z nich trzeba czekać bo rozpoczynają się danego dnia i trwają ileś tygodni, niektóre są dostępne cały czas. Ich stopień trudności też jest różny.
   Tutaj akurat były quizy po każdym module, testy, test końcowy i 3 prace do napisania, więc roboty było sporo.
   To co zapisujesz się na coś? Daj znać!
   Mam nadzieję, że pomogłam :)

   Usuń
  2. Dzięki za info! Będę musiał rozpoznać temat.

   Usuń
  3. to miłego rozpoznawania bo tematy kursów są ogromnie ciekawe!!! nic tylko się uczyć!!!!

   Usuń