16 października 2015

Prawdziwy Asics a nie „pakiet dla naiwnych” – Bieg Niepodległości 2015

Coś co jeszcze rok temu nie było takie oczywiste fot. Kuba z FP Kuba Trinuje


W maju ubiegłego roku napisałam (TUTAJ), o tym jak bardzo oszukana się czuję, jak nie rozumiem polityki firmy Asics, która drukuje swoje logo na bluzeczkach innej firmy, dodam firmy produkującej ubrania dużo niższej jakości. Ba poszłam nawet o krok dalej korespondowałam z firmą Asics, wszystko po to by się dowiedzieć, czy uważają, że takie zachowanie jest „w porządku”……efekt?

Wczoraj kolega pochwalił się pakietem na Bieg Niepodległości (to ten sam organizator co przygotowuje Bieg Konstytucji), pierwszym pytaniem jakie zadałam Kubie było, a bluzeczka jaka? Prawdziwa firmowa, czy znów „oszukiwana”? Kuba przesłał mi zdjęcie – Asics z napisem Asics – czyli tak jak powinno być!


Logo na firmowej bluzeczce fot. Kuba


Piszę o tym, bo pomimo, że idea z okazji Dnia Niepodległości nie jest mi bliska, w zawodach nie startuję to zwyczajnie się cieszę, że dyskusje, listy i bardzo dużo komentarzy na forach poświęconych bieganiu odniosło efekt! Biegacze dostają firmową bluzeczkę!

Ogromnie się cieszę ze zmiany zdania w firmie Asics, oby to nie była jednorazowa decyzja! 

Warto pisać o tym co mi, jako biegaczce nie odpowiada, z czym jako uczestniczka biegu się nie godzę….. to przynosi efekt!

Jednocześnie dziękuję wszystkim za komentowanie, udział w licznych dyskusjach. Ja zaczęłam temat ale stał się na tyle widoczny w najróżniejszych mediach, że ani firma ani organizatorzy nie pozostali  obojętni!  

My biegacze możemy zmieniać świat, albo przynajmniej kupować oryginalne koszulki!


A wszystkim startującym, życzę życiówek i udanego startu w prawdziwie firmowej bluzeczce!!!!

6 komentarzy:

 1. Gratuluję wytrwałości :)
  I jest w tym racja, zmieniamy świat. Kończę powoli "walkę" z producentem leku dla astmatyków, leku, który powoli jest wycofywany z aptek, seria za serią. Bubel jest wysoko refundowany ale absolutnie nie działa. Dopiero "napuszczenie" Inspektora Farmaceutycznego pomogło - po miesiącach tłumaczenia się, że nie jestem wariatem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wytrwałość była nie tylko moja, lecz wielu osób, które angażowały się w dyskusje...grunt, że jest efekt! Powodzenia z lekami :) myślę, że to dużo trudniejszy "teren" niż nasz biegowy :)

   Usuń
 2. Już w tegorocznych biegach organizowanych przez Aktywną Warszawę (Konstytucji 3 maja, Powstania Warszawskiego) koszulki były Asicsowe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. super :) a ja się dopiero od wczoraj cieszę :)

   Usuń

On Egin znaczy smacznego Topa na zdrowie! A TRI to triathlon! Czyli o tym wszystkim jest ten blog!
Dziekuję bardzo za komentarz.

zapraszam również na facebook:) https://www.facebook.com/oneginetatopa