26 września 2013

Zdrowe Warsztaty Kulinarne – Kuchnia dla aktywnych - relacja


Fot. M. Hadler


Fot. S.Biały

Tym razem udział w warsztatach wzięłam jako… prowadząca. I teraz mam problem bo jak napiszę, że było super, a ktoś uważa inaczej? Wybrnę z tego – opiszę co się działo, a uczestniczy i czytelnicy sami będą mogli wyciągnąć wnioski jak było…

Po pierwsze zaczęliśmy punktualnie – czyli nie było opóźnień ze startem. Izotonik na wejście. Krótkie przedstawienie: Tomek Brzózka - trener personalny, Reebok, Stefan Birek – szef kuchni w hotelu Lord, Dota Szymborska – maratonka i blogerka. Podział na grupy – tym razem bez stref czasowych. 8 zadań – przez sałaty, makarony, dip, koktajl i batony energetyczne. Różny stopień trudności. GO!!!
Najpierw sałaty – z kozim serem, szparagami, tuńczykiem, burakami wszystko polane oliwą Borges, a sałaty już umyte bo używaliśmy mieszanek Fit&Easy. To poszło szybko. Teraz makarony – różne rodzaje, zapiekane w pergaminie, klasycznie gotowane, ale były też takie pieczone w specjalnym parowym piekarniku Bosch’a. Dalej koktajl regeneracyjny, i jeszcze deser – nie żadne ciacha tylko baton energetyczny!

Miałam „pod opieką” jedną wyspę kulinarną z 4 stanowiskami, Stefan nawigował drugą a Tomek pokazywał ćwiczenia, tłumaczył co z przygotowywanego jedzenia jest „na masę”, co zatrzymuje wodę itp.

Do tego ekipa z TVP Sport wszystko „kręciła”, ja tłumaczyłam jakie „węgle” najbardziej lubię.
Potem postawiliśmy wszystko na stole, tworząc szwedzki stół. Stefan dopilnował żeby żaden makaron nie był zimny (genialne podgrzewacze pod piekarnikiem). I zaczęliśmy obiad dla aktywnych.
Zjedliśmy wszystko.

To tyle, zdjęcia autorstwa Joanny z Królewswa Garów, Marcina Hadlera i Sebastiana Białego – dzięki! Tym razem nie miałam chwili by biegać z komórką. Za to znam wszystkie przepisy! Jak to się mówi coś za coś!

Z pewnością to był aktywny czas!

Fot. S.Biały

Fot. S.Biały


Fot. M. Hadler

Fot. M.Hadler

Fot. M.Hadler


Fot. M.HadlerFot. Królewstwo Garów

Fot. Królestwo Garów

Fot. Królestwo Garów

Fot. Królestwo Garów


3 komentarze: