9 stycznia 2014

Ambasadorki Herbalife Triahlon Gdynia 2014 – konferencja prasowa4 kobiety. Początek drogi do ½ Ironmana. Szacunek na starcie! Gratulacje będą na mecie!

Od listopada przygotowuje się do sprintu, mam naprawdę dużo treningów, pływam, biegam i jeżdżę na rowerze. Już teraz stresuje się morzem i 750metrami do przepłynięcia. Przedwczoraj trenerka uświadomiła mnie, że to będzie jakieś 850 bo nie sądzi żebym od razu popłynęła optymalnym torem. Ambasadorki zatem będą miały do przepłynięcia około 2 kilometrów (słownie DWÓCH). Niby pianki pomagają, wyporność wzrasta ale pianka nie pomoże jak się pływać nie umie…. Potem ja będę jechać 20K, Ambasadorki 90, jak już zmienimy buty to ja pobiegnę 5K, a one półmaraton. Ja będę zganiana, one myślę, że bardziej.

Na pierwszy ogień nie zdecydowałam się na taki długi dystans, wolę drogę małych kroczków, za rok będę stała na starcie ½ Ironmana, i już jestem ciekawa kto będzie Ambasadorem i Ambasadorką.

W tym roku w Gdyni zobaczymy:

Małgorzatę Foremniak, Katarzynę Glinkę, Karolinę Gorczycę i wybraną przez FB Agnieszkę Sikorę-Paw.

Trochę statystyk:

W tej chwili do startu w ½ Ironmana w Gdyni przygotowują się 147 kobiety, z tego 4 już znamy, zapisanych mężczyzn jest 1353. 
W kategorii wiekowej Foremniak są 2 kobiety, Glinki - 37, Gorczycy aż 39, a Sikora-Paw, która jest najmłodszą Ambasadorką będzie rywalizować z 20 innymi zawodniczkami.

Życzę Ambasadorkom powodzenia, radości z treningów i nie mogę się doczekać wywiadu na mecie.

W zeszłym roku zamiast z Ambasadorami rozmawiałam ze zwycięzcą – Viktorem Zemstevem.  To wywiady z Viktorem były tym co przekonało mnie do rozpoczęcia przygotowań do TRI. Mam nadzieję, że zmagania znanych kobiet w czasie HTG 2014, ich determinacja i ukończenie ½ Ironmana przekona kolejne dziewczyny, kobiety do treningu i udziału w zawodach triathlonowych.

A teraz grzecznie wracam do słuchania co mają do powiedzenia Ambasadorki. Jestem ciekawa jakie czasy będą obstawiały, na którą część zawodów cieszą się najbardziej, wreszcie będę się dopytywać ile razy w tygodniu będą trenować….


1 komentarz:

  1. nawet nie przypuszczałam, że małgosia foremniak weźmie udział w 1/2 Ironmana no no.. : ) a za Ciebie oczywiście trzymam kciuki : )

    OdpowiedzUsuń