9 stycznia 2014

HTG 2014 - czyli o kobietach w triathlonie cd

Ambasadorki fot. D.Szymborska


Dziś organizatorzy Herbalife Triathlon Gdynia nie tylko przedstawili Ambasadorki tegorocznej edycji zawodów ale też zaprosili prasę na konferencję.

Laboratorium koło CSW, na krzesłach porozkładane materiały konferencyjne. Katalogi rowerowe, informacje o odżywkach i podkoszulkę. Fotograf obok miał w rozmiarze M ja w rozmiarze L. Zamieniliśmy się. Zostawiłam papierową torbę, położyłam długopis obok, żeby było widać, że zajęte. Poszłam robić zdjęcia, jak przyszłam to bluzeczki nie było. Ktoś ją ukradł. Przykre.

Zaczęło się punktualnie, niby to oczywiste, ale bardzo często jest tak, że będąc na czas tracę 15 minut bo czekamy na spóźnialskich.

Prowadzący Łukasz Grass po raz kolejny przedstawiał uczestników HTG. Potem była chwila na pytania.

Zapytałam się ile Ambasadorki będą miały treningów w tygodniu. Trener nie odpowiedział od razu, powiedział, że kilka, a potem dodał, że dwa lata temu jego podopieczna, która przygotowywała się do ½ Ironmana miała ich 12. Najbardziej żywiołowo na to zdanie zareagowała Małgorzata Foremniak. Niedowierzanie pomieszane z delikatnie to nazywając, dużym zaskoczeniem. Każda z Ambasadorek mówiła, że sport zawsze był obecny w jej życiu. Cieszyły się, że przygotowania do zawodów nauczą je systematyczności.

Potem było mniej weselej bo usłyszała od organizatorów, że start na dystansie sprint jest dla tych co przyjeżdżają kibicować, że to nic wielkiego, że każdy go ukończy, że to takie liźnięcie triathlonu. Za mną siedział Tomek Brzózka, pocieszał mnie, że każdy od czegoś zaczyna, mówił, że jak z łatwością ukończę SPRINT to będę sobie pluła w brodę, że od razu na dystans olimpijski się nie zapisałam. Mówił – Docia zobaczysz będziesz czuła niedosyt, ale rozumiem metodę małych kroczków. Miło porozmawiać ze znajomym Ironmanem, który do tego „zdobył” dla mnie bluzeczkę.

Tomek pytał Ambasadorki o to czy zamierzają stanowić drużynę czy ze sobą współzawodniczyć. Deklarowały brak chęci ścigania się między sobą, Katarzyna Glinka ze śmiechem przekonywała, że chce wyprzedzić swojego męża triathlonistę.

Mateusz Jasiński, który dwa lata temu wystartował w sprincie w Suszu, pytał czy będzie można śledzić postępy w treningach Ambasadorek. Organizatorzy deklarowali, że tak na stronie HTG będą zdjęcia, operatorzy i fotografowie chcieli by były to zdjęcia głównie w strojach kąpielowych na basenie.

Cieszę się, że sport w wydaniu gwiazd staje się coraz bardziej popularny. Mam nadzieję, że po tylko wiadomościach w prasie, nie będę miała więcej takich historii jak tak w windzie.

Rano, wracam po basenie, niedosuszone włosy, torba na ramieniu.
Sąsiad – O to teraz pani coś więcej niż bieganie trenuje?
Ja – Tak, przygotowuję się do triathlonu.
Sąsiad – Och, a gdzie pani ćwiczy strzelanie?

Konferencja fot. D.Szymborska

4 komentarze:

 1. Po pierwsze - spodziewałam się, że ambasadorki już zaczęły treningi, a one są w gruncie rzeczy zielone jak ten podest na zdjęciu. Zaskoczyłam się, bo śledzę to co Ty wypracowujesz i robisz kawał dobrej roboty. Zaś co do historii z windy potwierdza ona to, że sport w życiu zwykłego zjadacza chleba to nadal jeden z kanałów w telewizji.

  To gdzie trenujesz strzelanie? Przyznaj się! xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo od kiedy trenują, ale z rozmowy wynikało, że są to dopiero początki, a Ambasadorka wybrana na FB jeszcze nie zaczęła treningów pod okiem fachowca.

   Niech pozostanie tajemnicą gdzie trenuję strzelanie :)

   Usuń
 2. hmmm...cóż powtórzę się, spokojnie byś ogarnęła HIM-a biorąc pod uwagę kiedy zaczęłaś się przygotowywać. Ale ja też rozumiem metodę małych kroków ;)
  Ambasadorki, te bardziej wytrwałe dadzą sobie rade, te mniej wytrwałe skończą w trakcie z niby kontuzją i też będzie o czym pisać i mówić. Jeśli zakończą lub nie to nikt nie wspomni nawet że to był HTG sprint tylko HTG.
  Także Dota, gratuluję podjęcia rękawicy i udziału w HTG. Mam tylko nadzieję że tą bronią będziesz wymachiwać wyłącznie w wyznaczonych miejscach ;)
  Profilaktycznie jeśli wybiorę się do Kabackiego to zachowam szczególną ostrożność...
  Podpowiem że nie tylko HTG jest w tym sezonie, jest tego sporo więcej. Więc może druga rękawica?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Daniel za wiarę w moje treningi.
   Jak będzie z Ambasadorkami to przekonamy się w sierpniu.
   Co do innych startów, to mam całą listę i wszystko już popłacone, ale o tym będzie oddzielny post.
   Tak czy siak do zobaczenia w Gdyni!

   Usuń