18 września 2015

"Chef" – świetny film o tym czym jest gotowanie

Zrzut plakatu filmowego 


Rzadko piszę o filmach, ostatnio opisywałam wrażenia z premiery filmu o triathlonie (TUTAJ), znajomi wiedzą, że z braku telewizji oglądam w Internecie Top Chef Polska i do tego stopnia emocjonuję się zmaganiami kucharzy, że Grzegorz Łapanowski zaprosił mnie do udziału w  finałe tych zmagań (TUTAJ). 

Niestety większość festiwali filmowych związanych z kuchnią odbywa się wtedy kiedy, albo mam  dużo rzeczy do napisania, albo dużo treningów do zrobienia. Dlatego tym bardziej cieszyłam się oglądając świetny film o miłości do jedzenia.

„Chef” to opowieść o tym jak być sobą w kuchni i dzięki temu odzyskać miłość i szacunek. Na szczęście film nakręcony jest w komediowej konwencji, świetnie się go ogląda i słucha też, bo ścieżka dźwiękowa pełna jest kubańskich rytmów.

Carl czyli tytułowy Chef pracuje w restauracji, uwielbia gotować, przywiązuje wagę do każdego szczegółu, wybiera dobrej jakości produkty i zaskakujące połączenia. Z wielką przyjemnością patrzyłam na to jak gotuje, te ruchy w kuchni, ten sposób krojenia – pięknie i profesjonalnie.


Carl jest rozwiedziony, ma syna z którym stara się spędzać dużo czasu. Teraz to znów brzmi jak amerykańska komedia romantyczna. Taki momentami ten film też bywa.

Żeby nie opowiedzieć zbyt dużo…..Carl nie pracuje w swojej restauracji, serwuje dania „pod klientów” mimo, że sam ma wiele pomysłów na świetne jedzenie, które podaje swoim sous chefom lub synowi.

Po bardzo złej recenzji swoich dań postanawia zaprosić krytyka kulinarnego raz jeszcze, zaserwować zupełnie nowe menu, o tym wszystkim pisze na Twitterze. Jest przekonany, że napisał prywatną wiadomość, okazuje się, że „ćwirkał” do całego świata….Restauracja pęka w szwach, przychodzi krytyk i…..właściciel restauracji nie zgadza się na podanie innego niż klasyczne menu.

Carl odchodzi z restauracji. O tym jak jeździ food truckiem, jak odbudowuje swój związek, jak dowiaduje się, kto jest jego prawdziwym przyjacielem, tego opowiadać nie będę, bo uważam, że film warto zobaczyć!


Chef, 2014, reżyserem, producentem, scenarzystą i głównym aktorem jest Jon Favreau, w filmie grają również: Sofia Vergara, John Leguizamo, Scarlett Johansson, Dustin Hoffman.

4 komentarze:

 1. :) genialny, wczoraj oglądałam :) jestem zachwycona jego przemianą z hulaj dusza do roli ojca. Dzieki za inspiracje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szzzzzz więcej nic nie opowiadaj, ale tak mi też ten film się bardzo podobał :)

   Usuń
 2. Nie czytałam tego filmu, ale brzmi ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to może zerknij jak będziesz miała wolną chwilę :)

   Usuń