9 kwietnia 2015

„Ze wszystkich sił” – film o triathlonie i nowy ambasador Herbalife Ironman 70.3 Gdynia 2015

Rok kobiet w triathlonie już minął, dlatego w panelu przed filmem udział wzięli tylko mężczyźni fot. D.Szymborska


O samych zawodach pisać zbyt dużo nie będę, bo….wszystkie pakiety sprzedane. Sama nie cierpię czytać o czymś, co ma się odbyć a na co nie ma szans się już zapisać. Oczywiście to ogromny sukces organizatorów, że pakiety niczym gorące (aczkolwiek drogie) bułeczki sprzedały się w klika chwil. Dobrą wiadomością jest to, że atmosferę połowy połówki Ironmana można jeszcze poczuć na swoich barkach – dodatkowa pula pakietów na Sprint jest jeszcze dostępna (TUTAJ).

Jan Mela został ambasadorem Herbalife Ironman 70.3 Gdynia 2015 – długa nazwa, bo musi się zmieścić nazwa sponsora, nazwa licencjonowanej imprezy, jej dystans, miasto goszczące triathlonistów i rok w którym zawody się odbywają.


Jan Mela nowy ambasador gdyńskiej imprezy triathlonowej fot. D.Szymborska


Jan jako trzynastolatek wszedł podczas deszczu do stacji transformatorowej w Malborku, wtedy został porażony przez prąd. Lekarzom nie udało się uratować lewego podudzia i prawego przedramienia – potrzebna była amputacja. Jan jest najmłodszą niepełnosprawną osobą, która zdobyła dwa bieguny Ziemi. Jest założycielem fundacji, podróżnikiem, celebrytą z Tańca z Gwiazdami, a w sierpniu zostanie triathlonistą.

Francuski film to z jednej strony wyciskacz łez z drugiej rzetelna opowieść o triathlonie. Ponieważ nie chcę zdradzać końca historii, nie po to idzie się do kina, żeby znać zakończenie filmu. Moja ulubiona scena to pokazanie momentu startu - tak to naprawdę wygląda - te nerwy, ta koncentracja. A potem ujęcie z góry zawodników płynących w morzu..... i ten jeden triathlonista płynący żabką - takie momenty to właśnie uśmiech i radość ze sportu - każdy stara się najbardziej jak potrafi! Jeżeli jest w stanie zmieścić się w limicie czasu to niech sobie "żabkuje" do woli!


Przygotowania do triathlonu to jest ciężka praca, przygotowania do IRONMANA to jest super ciężka robota, a przygotowania do startu gdzie w pontonie trzeba ciągnąć 48 kilogramowego syna (przez nie całe 4km w morzu), wieźć go na specjalnie skonstruowanym rowerze przez 180km, wreszcie pchać w wózku przez długość dystansu maratońskiego, to jest…..coś niewyobrażalnie trudnego!

"Ścianka" przed projekcją filmu fot. RFilmowa opowieść oparta jest na faktach. Przygoda dwójki bohaterów pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. 

Na tym skończę, nie pada i mogę pojeździć na rowerze. Trening sam się nie zrobi…..a ja jestem w tej dobrej sytuacji, że mam dwie nogi, dwie ręce i tak jak bohaterowie filmu i konferencji prasowej bardzo chcę trenować!

1 komentarz:

  1. NIe oglądałam go :(
    Pozdrawiam,
    http://fit-healthylife.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń