11 października 2013

Bieganie jesienią – przewodnik
Po pierwsze to jeszcze nie jest zimno. Serio. Wczoraj przed świtem byłam w lesie i było ciepło!

Przewodnik składa się z następujących punktów:
1.     W co się ubrać (tak, tak od tego zaczynam bo jestem kobietą)
2.     Gdzie biegać
3.     Zawody
4.     Trening uzupełniający

Ad. 1
Spokojnie, to nie jest jeszcze zima polarna! Serio!!! Ostatnio widzę biegaczy i biegaczki w ciepłych czapkach, kurtkach i rękawiczkach. Tak jak rozumiem, że niektórym ręce marzną ZAWSZE tak z tymi zimowymi ciuchami to już przesada. A co ubiorą w grudniu? Puchówkę? Tym bardziej (o dziwo), że teraz pogoda nas rozpieszcza, mamy cudowną polską złotą jesień! Dlatego ubieram się odrobinę cieplej niż latem i tyle!!! Jeszcze przyjdzie czas na buffa i herbatę w termosie (tak potrafię na długie – powyżej 20K wybiegnaie wziąć ze sobą termos do plecaka!).

Ad.2
Tutaj to chyba przydadzą się największe zmiany, tym bardziej dla dziewczyn. Bo teraz już naprawdę szybko i długo jest ciemno. Nie cierpię tego! Jednak z przyrodą i porami roku się nie wygra. Ciemność i tyle. Dlatego warto zastanowić się czy jesteśmy bezpieczni. Nie chodzi tylko o zaczepki ale też o to czy widzimy drogę pod nogami (o czołówce napiszę w przyszłym tygodniu), bo niektórzy – jak ja jak nie widzą to wolno biegają bo boją się, że wyrżną albo nadepną zdechłą mysz (Las Kabacki). Jak dla mnie to najważniejsza zmiana – dostosowanie czasu, trasy do tego kiedy nam się dobrze i bezpiecznie biega.

Ad.3
Tak, tak pewno prawie każda biegająca osoba usłyszała o tym, że bieganie jest niebezpieczne i można umrzeć. Pewno, że można, na kanapie też. Tragedia z Biegnij Warszawo to jedno a przygotowanie do zawodów to drugie. Tym bardziej, że teraz trwa istne szaleństwo! Co tydzień jakieś zawody! Jest w czym wybierać, a jak nie chcecie płacić wpisowego to zawsze jest ParkRun!!!

Ad.4
O tym będzie jeszcze na blogu, ale nie wystarczy samo bieganie by dobrze biegać. Straszne nie? Dlatego jesienią, gdy czasem ciężko wyjść na dwór warto poszukać miejsc alternatywnych do treningu. U mnie jest to sala gimnastyczna – co się człowiek narzuca piłkami lekarskimi to jego…. Nie mówię, żeby od razu kupować karnet na siłownię na cały rok…tylko tak się wstępnie rozejrzeć bo przecież każdy biegacz czy biegaczka chce by kolejny rok startowy był bardziej udany….

Tyle teorii, a teraz kilka zdjęć, które przysłaliście na konkurs jesienne bieganie.

Anna biega jesienią

Jurek uwielbia zbiegi

Kamila wystartowała w zawodach i złamała godzinę

Bartek K. wysłał zdjęcie opaski odblaskowej bo dba o swoje bezpieczeństwo

Pamiętacie konkurs na torbę Reebok'a? Wygrywa go Kamila, a Anna dostaje nagrodę niespodziankę! 
Gratulacje! A już wkrótce kolejny konkurs!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz