2 października 2013

Sałatka w McDonald’s


Sałatka z grillowanym kurczakiem fot. D.Szymborska

Tak zdarza się. Tak naprawdę tylko w czasie podróży, i tylko wtedy gdy wracam do domu. Bo wyjeżdżam zawsze z kanapkami, kawą w termosie, a jak wiem, że podróż będzie dłuższa to mam nawet makron w pudełku, taki co na zimno też dobrze smakuje. 

Natomiast jak wracam to już tak różowo nie jest. Nie lubię hotdogów na stacjach benzynowych, gotowe kanapki maja datę ważności 2015, co mnie do nich nie przekonuje. 

Został McDonald’s. To kupiłam sałatę. Zamiast jakiś tłustych sosów wzięłam oliwę, grzanek nie dosypywałam i….było OK. Żeby napisać, że smacznie to już przesada, ale brzuch mnie nie bolał, kurczak był smaczny – tylko bardzo mały kawałek. Jedynie liście sałaty były (jak dla mnie) zbyt zimne. Oglądałam filmy, na których było pokazane, że hamburgery z McDonald’s nie zmieniają koloru i kształtu nawet po roku, nie wiem jak jest z sałatą. Choć wydaje mi się, że trudniej jest utrzymać świeżość liści – oczywiście naiwnie zakładam, że to były liście….

6 komentarzy:

 1. No nie wygląda jakoś źle, ale wiadomo lepiej samemu sobie takie rzeczy przygotowywać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja też mam zawsze makaron w pudełku. :) bardzo lubię przygotowywać sałatki na zimno na podróż.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sałata z "maca" jest ok pod warunkiem, że nie zepsujemy jej parametrów tym ohydnym sosem (wyjątek oliwa, tak jak Ty wlałaś) ani grzankami (jak wiadomo, same węgle). Ale to trzeba wiedzieć żeby się nie dać nabrać na zdrową sałatę, którą możemy własnoręcznie zamienić w bombę kaloryczną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co jest złego w węglowodanach? :)

   Usuń
  2. W samych węglowodanach nic - w tych "pustych" wszystko, a pieczywo uważam właśnie za takie puste, które nic nie dają, a w zamian szkodzą.

   Usuń
 4. Też czasem ją jem, ale nie za często. NIe jest ani przesadnie zdrowa, ani tania:)

  OdpowiedzUsuń