17 czerwca 2014

Buenos Mate Ice Tea – zamiast kawy na upał!

Hiper dobra mrożona herbata z kofeiną! fot. D.Szymborska
Uwielbiam mrożoną herbatę. Na co dzień robię ją sama. Z cukrem palmowym, cytryną lub limonką. Dzbanek wypijamy w mig. Może nie do końca najlepiej gasi pragnienie ale za to jak smakuje!

Buenos Mate to mrożona herbata, która zawiera ekstrakt mate i kofeinę. To nie tylko pyszny napój ale pobudzenie dla organizmu. Owszem jest i cukier, ale jak coś dobrze smakuje to albo ma dużo cukru albo dużo alkoholu. Buenos Mate ma za to naklejkę, że jest dla wegan!

Jest pyszna, 100ml zawiera niewiele ponad 20kcal. W upał świetnie gasi pragnienie i działa jak napój energetyczny.


Nie byłam w Ameryce Południowej więc nie mam pojęcia na ile rzeczywiście ta herbata jest „inspirowana” Ameryką Łacińską jak głosi naklejka. Za to wiem, że mam teraz dużo siły! Po bieganiu, zwiedzaniu przez pół dnia…można popływać i w końcu napisać o krótkim basenie…

1 komentarz:

  1. Swojego czasu w polskich knajpach był szał na napitek o nazwie Club Mate (możliwe, że nadal jest, od jakiegoś czasu nie jestem na bieżąco). Taka fajna alternatywa dla tych, którzy gardzili alkoholem. Nie wiem czy to to było dostępne gdziekolwiek w sklepach, bo szukałam i nie udało mi się znaleźć, a z chęcią bym parę flaszek przytuliła. Swoją drogą, robiłam kilka podejść do Yerba Mate i... wstrząsa mnie nawet kiedy o tym piszę, takie to jest ohydne.

    OdpowiedzUsuń