16 czerwca 2014

mesa deutsche Kuche – smaczny okoń i 4:0 dla Niemiec

Czekadełko, bransoletki kibicki i okoń fot. D.Szymborska
Pod Bramą Brandenburską lekko pijany tłum. Ekscytacja. 4:0 – sukces niemieckich piłkarzy. Nie lubię takich zbiorowych imprez. Trzy lata temu spędzaliśmy sylwestra w Berlinie. Chcieliśmy nacieszyć się atmosferą, fajerwerkami. Było fajnie, ale nasza impreza to się zaczęła jak wróciliśmy do hotelu. Nauczeni takim doświadczeniem nie szliśmy kibicować, wczoraj zarezerwowałam stolik – taki z widokiem na telewizor. A co! Mundial to mundial, kibicować można na różne sposoby.


Okoń na pomidorkach koktailowych z risotto fot. D.Szymborska
Nie jestem fanką futbolu ale z czystej ciekawości, emocji w barze, chciałam pooglądać z innymi mecz. Było fajnie. Jednak zupełnie inaczej niż w Hiszpanii, gdzie emocje były dużo większe. Na Euro były fajerwerki, tutaj niektórzy w barze klaskali choć czuło się napięcie.

Najpierw smaczne czekadełko a potem pyszny okoń na risotto. Do tego firmowy drink i przepis na udany wieczór już jest.


O tym jak się pływa 60 krótkich basenów to napiszę jutro bo ręce bolą…..

4 komentarze:

 1. Krystyna pewnie znów się popłakał. A poza tym ja protestuję - gdzie są mazaki Jacka Gmocha!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krystyna - Cristiano Ronaldo, który czasem płacze jak baba po nieudanym meczu. Mazaki Jacka Gmocha - sam Jacek Gmoch to były trener piłkarski i komentator meczy. Słynie z tego, że "rozpisuje" analizy w amerykańskim, footballowym stylu, czyli kółeczka, krzyżyki i strzałki. Stąd te mazaki :). Wczoraj mimo że był Jacek Gmoch, nie było analiz w jego stylu i to już nie to samo.

   Usuń
  2. a bo my oglądaliśmy mecz na niemieckim kanale i te mazaki mnie troszkę zmyliły w Twoim komentarzu :)

   Usuń