16 września 2014

Le Victoria Brasserie Moderne – jesienne menu

To nie kabanos! to walec z buraków! danie główne - kaczka fot. D.Szymborska


Oj jak trudno być na diecie, małym pocieszeniem jest, to, że jeden z 3 deserów był w wersji małokalorycznej…..

Nowa restauracja, szef kuchni Maciej Majewski ma ciekawe i co najważniejsze smaczne pomysły - Le Victoria Brasserie Moderne.
Takie obiady to ja lubię. Przy stole sami miłośnicy dobrego jedzenia, część blogująca część krytykująca wszyscy głodni i ciekawi nowych smaków.
Ja się nie zawiodłam. W prawdzie nie było zupy ale….przystawka to łosoś z dymem jabłkowym. Super sprawa – kelner wnosi danie, podnosi klosz a tu dym! Łosoś z ogórkiem i jabłkiem i kawiorem. Potem przystawka ciepła krewetki z marmoladą z pigwy. Dawno nie jadłam tak dobrych krewetek – sous vide przez 12 minut potem obsmażone na maśle klarowanym.
Kaczka była doskonale różowa w środku, podana z walcem z ziemniaka. Podoba mi się pomysł walcowych ziemniaków – trzeba je tylko tak fikuśnie wyciąć! Do tego mniejsze buraczane walce…takie geometryczne danie główne.
Szał dymu z dodatkiem łososia fot. D.Szymbosrka


Super smaczne krewetki fot. D.SzymborskaTen środkowy deser to ten dietetyczny fot. D.Szymborska

No i deser. Żeby nie było, że zapomniałam, że się odchudzam – porcja była degustacyjna z trzech jeden był dietetyczny. Dietetyczny nie był czekoladowy makaron podany z makaronikiem! Dietetyczny też nie był słony krem z palonym masłem a dietetyczna była granita z szampana!

W karcie jest jeszcze sporo innych ciekawych dań. I jak tu schudnąć jesienią jak szef Maciek przygotowuje takie dobre rzeczy….i jeszcze ta stalowa, otwarta kuchnia…szał!

4 komentarze:

 1. Chyba bez dymu to teraz się nie da...
  Wybieram deser!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. krewetki też były wyborne...a deser fajny bo taki lekko szalony!

   Usuń
 2. Wez mi zalatw takie imprezy

  OdpowiedzUsuń