5 marca 2013

Coach Marathon Training Guide - dla świeżaków i nie tylko – super książka
Zauważyłam, że im więcej biegam, piszę o bieganiu tym jeszcze więcej czytam o… bieganiu. Dziś w końcu recenzja Coach – Marathon Training Guide. 
Za 8GBP można naprawdę dużo się dowiedzieć. Książka jest napisana w formie pytań i odpowiedzi. Mimo, że brzmi to patetycznie to, to są właśnie pytania, które chce się zadać, i odpowiedzi, których się szuka. 143 zagadnienia – od podstawowych – w co się ubrać, czym jest mityczna ściana, jak się rozciągać, co jeść, o czym pamiętać w dniu wyścigu. Rewelacyjnie się ją czyta. 
Z jednej strony prosty język z drugiej naprawdę dużo informacji – sprawdzonych i wybieganych. 
Mało reklam, dużo treści. Jedyną wadą tej książki jest brak dobrych planów treningowych, na końcu jest kilka jednak dla mnie nie były one przekonywujące, cała reszta bez zarzutu. 
Myślę, że każdemu debiutantowi i debiutantce się przyda. Nie jest to teoretyczny wywód na temat układu śródstopia w czasie biegu, tylko zbiór ważnych dla biegaczy informacji. 
To nie jest książka, którą można przeczytać jednym tchem – to po prostu nie miałoby sensu, jest w niej tyle wiadomości, że czyta się ją „na raty” z rosnącą przyjemnością! 
Jedna z niewielu książek dla biegaczy, która wywołuje u mnie aż tak duży entuzjazm. 
Jeżeli miałabym (oprócz braku dobrych planów treningowych) doszukiwać się jeszcze jakiś mankamentów to wspomniałabym o gazetowym wydaniu – bardziej przypomina opasłe pisemko niż prawdziwą książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz