7 marca 2013

Nie-wegetariańskie-wino - Muscadet Sevre et Maine Sur Lie 2011

Château de La Gravelle Muscadet Sevre et Maine Sur Lie 2011fot. D.Szymborska


Wino, które z jednej strony niczym nie zachwyciło z drugiej było idealnym uzupełnieniem kolacji. Mowa o Château de La Gravelle Muscadet Sevre et Maine Sur Lie 2011 z Marks&Spencer.
 Niektórzy uważają, że kupowanie wina w delikatesach to grzech. Ja się z tym nie zgadzam, bo jeżeli mogę napić się dobrego Chablis (bywa w rewelacyjnych promocjach), trafiam na fajne wina z Nowej Zelandii, to znaczy, że lubię takie delikatesy!
Przechodząc do samego wina, które piliśmy do polędwicy z mascarpone i makaronem, jest on odświeżające. To dobre określenie, ma lekko cytrynowy zamach, uderza to za dużo ale dotyka nos zapachem kwiatów. Usta spokojne, wywarzone, lekko owocowe. Muscadet jest „klasykiem” w Dolinie Loary, co ciekawe, jak doczytałam na stronach producenta, winnica w które powstało to wina została założona w 1650 roku przez Philippe Chon.
Ponieważ M&S to brytyjskie delikatesy dlatego na butelce, oprócz ostrzeżeń dotyczących picia alkoholu w ciąży, ilości jednostek itp. można się dowiedzieć, że to nie jest wino dla wegetarian i wegan! Nie przeszkadza mi to bo mięso jem...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz