25 czerwca 2015

Runner’s World Polska – wydanie lipcowe – mój artykuł

Tak pięknie słońce dziś oświetlało nowy numer RW


Na szczęście nie tylko w dobrych księgarniach, ale również w zwykłych kioskach. Jest już nowy, lipcowy numer miesięcznika Runner’s World.

Tym razem miałam przyjemność rozmawiać z ciekawymi biegaczami, tymi profesjonalnymi jak olimpijką Karoliną Nadolską, trenerem Robertem Celińskim jak i tymi młodszymi Oliwką, Zosią, Jankiem, Łukaszem. Fajne dzieci mają biegających rodziców. O bieganiu przez/dla dzieci jest właśnie ten tekst.

Pomysł na ten tekst pojawił się już w zimie. Wtedy na starcie biegu na 5K, w mrozie i śniegu stał obok mnie bardzo smutny chłopiec. Zagadnęłam go, na jaki czas biegnie, posmutniał jeszcze bardziej i powiedział, że na 19 minut, bo tak ojciec kazał. Dla tych, którzy nie biegają to czas, który cieszy wielu dorosłych. Chłopiec pognał, a ja zaczęłam się zastanawiać czy po takim dzieciństwie w chłopaku pozostanie choć odrobina radości z biegania.


Dawno nie miałam okazji rozmowy z tak miłymi osobami, niezależnie od wieku wszyscy się dużo uśmiechali....


Od tego się zaczęło, potem jak zaczęłam się rozglądać okazało się, że wielu biegaczy w wieku 30 plus ma dzieci i te dzieci też biegają. Tak trafiłam do moich bohaterów i ich rodziców.

A lipcowy numer zapowiada się bardzo ciekawie, dla tych co nie mają dzieci jest dużo do poczytania, a tym, którzy dzieci mają mam nadzieję porady trenerskie się przydadzą. Może tata smutnego chłopca akurat zerknie do tego numeru, może pomyśli….

Na różowo - oczywiście5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. komentarze z linkami i reklamami trafiają do kosza!

   Usuń
 2. ... super :) tak trzymać (Y) pozdrowienia ze Śląska ... (Y) stayRUN \m/

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję artykułu- tak trzymać :)

  OdpowiedzUsuń