2 czerwca 2015

Sezon szparagowy – wegetariańska zupa ze szparagów z Rieslingiem i lubczykiem

Sezonowo - TERAZ właśnie jest sezon na szparagi!!! fot. D.Szymborska


To przepis z tych – łatwy i szybki ale…..są pewne warunki. Po pierwsze – szparagi muszą być cieniutkie i zielone (nie trzeba ich wtedy obierać), po drugie Riesling – wytrawny, po trzecie  - bulion warzywny (wymaga KILKU godzin gotowania, ze spaloną cebulą, marchewką, pietruszką, selerem, selerem naciowym i porem).

Jak spełnimy te wszystkie warunki to w ciągu 20 minut podamy REWELACYJNĄ zupę. Jak nie to trzeba doliczyć czas na ugotowanie bulionu, przelanie przez gazę, obranie szparagów i zakup dobrego Rieslinga. Tym razem nie powiem polecam wino stołowe, im większa „siara” tym lepiej (to piszę wielokrotnie opisując gotowanie np. muli) bo wina nie odparowujemy!

Autorką tego przepisu jest Oliwia Bernady z Bar&Restaurant 511 w Ogrodzieńcu. Na warsztatach zupa mi tak smakowała, że w domu na pewno będę ją gotować!

Składniki (6 porcji):


Prosto i bardzo smacznie fot. D.Szymborska

Szparagowo i wytrawnie fot. D.Szymborska


·      2 litry bulionu warzywnego,
·      250ml Rieslinga,
·      pęczek zielonych szparagów,
·      6 łyżeczek siekanego lubczyku do posypania przed podaniem zupy,
·      łyżeczka masła (opcjonalnie).

Przygotowanie:


Bulion zagotować. Szparagom obciąć zdrewniałe końce, pokroić na 2 cm kawałki. Czubki odłożyć na bok. Do gotującego się buliony wrzucić na 4 minuty szparagi, dorzucić na kolejne 4 czubki szparagów. Po 8 minutach gotowania szparagów zdjąć z ognia i dolać wino. Starannie wymieszać. Jeżeli nie przygotowujemy wersji wegańskiej to dodać łyżeczkę masła, poczekać aż się rozpuści i nalewać zupę do talerzy. Podawać z siekanym lubczykiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz