15 czerwca 2015

A Ty ile wody pijesz?

Nowa "wodna" apka fot. D.Szymborska

Temat bardzo na czasie! Upały. Najpierw wszyscy narzekają, że zima, że ciężko trenować, potem nagle – jak tu biegać w upale! Słońce grzeje i o odwodnienie łatwo. Cóż mamy teraz tylko dwie pory roku, trzeba się do tego przyzwyczaić. Niestety nasze organizmy tak szybko się nie „przestawiają” z trybu zimowego na letni. Często nasza wydolność sportowa spada. Przy wariujących temperaturach warto się zastanowić nad tym, czy pijemy wystarczającą ilość płynów.

„Muszynianka – Pij wodę” to aplikacja, lub jak ktoś woli apka, która przypomina o codziennym piciu wody. Na razie śmiga na Andreoidzie, ma być też na iPhonie.

Kiedyś można było się śmiać z modelek, które obwieszczały światu, że tajemnicą ich piękna jest wypijanie 6 szklanek wody dziennie, nacieranie włosów oliwą….teraz tak jak zdania dotyczące włosów i oliwy są podzielone (na zwolenników oleju rzepakowego vs. fanów oliwy) tak co do, tego jak ważna jest woda dla organizmu nikt się nie spiera. 6 szklanek to wcale nie jest tak dużo!


Motywujące hasełka - zrzut z telefonu


Jak się pije wodę to i bosman nas pochwali - zrzut z ekranu telefonu


Oczywiście ma też znaczenie jaką wodę pijemy, jak często i w jakich dawkach. Wypicie litra „na raz” nie ma sensu, tu chodzi o systematyczność. Dlatego aplikacja „Muszynianka – Pij wodę” przypomina, zachęca i motywuje do picia…wody oczywiście. Najpierw wprowadzamy swoje dane, co ważne wpisujemy też informacje o naszym trybie życia – jak uprawiamy sport to potrzebujemy jeszcze więcej wody. Aplikacja pomaga nam ustalić cel – czyli ilość wody, którą dziennie powinniśmy wypijać. Potem to już zabawa i picie wody! Zabawa – aplikacja wysyła motywujące/chwalące/przypominające komunikaty. Dodatkowo wiemy ile magnezu już wypiliśmy (ważna informacja, dla tych, którzy posiłkują się dodatkowymi tabletkami z tym minerałem). Wreszcie dostajemy odznaki, słowne nagrody czyli bawimy się pijąc wodę.

Co ważne aplikacja jest darmowa – do ściągnięcia w GooglePlay TUTAJ, nie trzeba pamiętać kolejnego hasła, można się logować przez Facebook, co zdecydowanie jest dużym ułatwieniem.


Więcej informacji o tym dlaczego wodę warto pić, jakby powód zabawy aplikacją to było za mało można znaleźć na stronie producenta wody TUTAJ.

Aplikacja zadziała tylko wtedy jak się będzie piło wodę! fot. D.Szymborska


6 komentarzy:

 1. Korzystałam kiedyś z aplikacji przypominającej, zeby pić wode, ale szybko okazała się dla mnie zupelnie nieprzydatna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to jesteś szczęściara, że tak regularnie pijesz właściwe ilości wody! myślę, że dużo z nas nie uświadamia sobie, ile NAPRAWDĘ jej wypija, apka w tym pomaga....no chyba, że zawsze ze sobą nosimy dwie butelki (duże) wody i piejmy małymi łyczkami przez cały dzień.....

   Usuń
 2. Wydaję się, że może to być świetna aplikacja ułatwiająca funkcjonowanie, za Twoją zgodą, dodamy ją do naszego zestawienia http://befit.pl/8-najlepszych-aplikacji-ulatwiajacych-odchudzanie/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miły komentarz, to nie jest moja aplikacja, tylko wody Muszynianki. A ja bardzo proszę o nie przyczepianie linków reklamowych.
   Pozdrawiam
   Dota

   Usuń
 3. Świetny pomysł z tą aplikacją. Podoba mi sie :)

  OdpowiedzUsuń