15 czerwca 2015

MAHO czyli miejsce traumy dla weganina a cudowne dla mięsożercy


Stylizacją nikt w grillowej kuchni MAHO się nie przejmuje, ma być smacznie i ewentualnie można dołożyć paprykę i cząstkę pomidora fot. D.Szymborska


Weekend, telefon w porze obiadu – stolik dla trzech osób – nie trzeba rezerwować. Dobrze, że przyjechaliśmy przed 15 bo chwilę po magicznej „trzeciej po południu” CAŁA restauracja była pełna.

Sala dla palących – Restauracja Maho, takową posiada – pękała w szwach, wielodzietne muzułmańskie rodziny zajęły wszystkie stoliki.

MAHO chwali się tym, że jest restauracją mięsno. W karcie jest jedna zupa i kilka deserów reszta – dania mięsne. Wegetarianin to jeszcze coś dla siebie znajdzie, weganin powinien zostać przy napojach.

Każde mięso jest halal czyli zwierzęta zabijane zgodnie z wymogami Islamu. Sposób zabijania zwierząt okrutny, ale mięso smakuje inaczej, lepiej?


Przystawki  - to nie jest majonez tylko jogurt! fot. D.Szymborska

Super zestaw dwóch przystawek (nadają się dla wegetarian!) fot. D.Szymborska


Zestaw przystawek świetny - Kozde Patlican i Sicak Meze Tabagi. Grillowany bakłażan po prostu wyborny, humus, cóż będę musiała jeszcze popracować nad moją wersją bo ta była bardzo udana, pasty świetne, sosy smaczne. Do tego przemiła obsługa, taki turecki fastfood ale w bardzo miłym wydaniu.

Na drugie zamówiłam Maho Kebap, ale się wymieniłam na szaszłyki z kurczaka z ryżem. To znaczy nie żebym zwracała do kuchni tylko a) drugiej osobie bardzo podobał się mój zestaw, b) mnie mniej podobała się ilość ciasta i sera c) dieta zobowiązuje.

Nie żałowałam bo szaszłyk z kurczaka też smaczny tylko nie taki spektakularny jak ten flagowy i rekomendowany Maho Kebap.

Jak wyszłam z restauracji to stwierdziłam, ach jakie to było ciężkie jedzenie, przemyślałam sprawę, i nie do końca. Wszystko z grilla. Owszem sosy jogurtowe do lekkich nie należały a ciasto w Maho Kebap z racji sera nie było najlżejsze, ale mięso – pyszne, super dopieczone, nie spalone, aromatyczne.

Myślę, że jak znowu będziemy mieli ochotę na dużą porcję mięcha to wiemy gdzie iść!

1 komentarz: