4 lipca 2015

Hasztagi w powietrzu czyli blogerski spęd w Poznaniu

Ups niechcący zasłoniłam sponsorów...


To się udziela. Zerkam na fejsa, dowiaduję się kto jedzie pociągiem, kto Polskim Busem. Sprawdzam co tam na insta i widzę śniadanie w aucie, hostelu. Chwilę później zaczynam się rozglądać bo z „mediów społecznościach” wynika, że już kilka moich koleżanek tutaj jest. Ja też wrzucam: tu identyfikator, tu lunch a tu widoczek w parku w którym piknikujemy….

Dużo szybciej i łatwiej zobaczyć w Internecie gdzie/kto/jak niż spotkać w rzeczywistym świecie co u kogo słychać!

Blog Conference Poznań to kolejna okazja by spotkać się mniej wirtualnie. 

Dziś zaczęła się pierwsza edycja, w starym browarze….. bez browarów (na razie) rozmawiamy o tym jak zarabiać na blogach pieniądze. 
My tu o biznesach blogowych a w kasynie grają kierowcy tych aut....ot widok z okna sali konferencyjnej fot. D.Szymborska

Blogerzy dla blogerów fot. D.Szymborska

Była przerwa - był spacer - terminator obok rowerzysty z metalu fot. D.Szymborska

I woda z saturatora fot. D.Szymborska


Nie etyka, nie jakość ale biznes i ulubione słowo blogerów „monetyzacja” jest tematem przewodnim.

Nikt się nie kryguje, że mu nie zależy na zarobkach. Są śmichy chichy z „darów losów” – czyli „ochłapów”, gratisów przesyłanych przez agencje lub marki do małych blogerów. Taka blogerka, to jest w siódmym niebie, że ktoś coś jej dał. Wykonuje ciężką prace – darmową reklamę – na blogu, na Facebooku, na Instagramie, na forach…. Pewno, że od czegoś trzeba zaczynać, ale żeby za szczyt marzeń uznawać znalezienie się na liście mailingowej „darczyńcy”?

Prelegenci przekonują, że to nie statystyki teraz się liczą! Teraz najważniejszy jest charakterny bloger, postać, która przyciąga sobą, którą można kojarzyć z marką.

Jednym słowem, uczę się, dobrze bawię i poznaję ciekawych ludzi. Niektóre blogi bardzo specjalistyczne, inne tak ogólne by móc sprzedać każdą reklamę….


Takie lato blogerskie w tym roku…..Cieszę się, że tu przyjechałam bo dwa kolejne zloty kolidują z zawodami (See Blogers i Blog Forum Gdańsk).

Blogerzy na trawie fot. D.Szymborska

4 komentarze:

 1. Fajnie, że zrobiłaś zdjęcia naszym autom przed kasynem. Dzięki! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i nie dałeś się przejechać....ehhh :(

   Usuń
 2. Spotkanie wiele wnosi myślę w świat blogerski i spojrzenie na współpracę, jak i budowanie wlasnej marki. Statystyki nie tak ważne jak unikalność blogera :) pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę, że to i to jest ważne, tylko czasem zmieniają się proporcje :)

   Usuń