21 sierpnia 2015

Thai Sushi & More w Mitte

Takie talerza to bym sobie nie kupiła, ale klimatem pasował do tajskiej, malutkiej knajpki ze znanym w okolicy sushi fot. D.Szymborska


Malutka knajpeczka, dwóch kucharzy, jedna kelnerka i bardzo dobre maki i świetna zupa!

Znów, jedliśmy tutaj bo podobało się nam to co inni mieli w miskach i na talerzach. To właśnie lubię, ogródki, lato. Inaczej ciężko zerknąć co jedzą goście w restauracji, a tak można się przespacerować, tam i z powrotem i podjąć decyzję.

To raczej niskobudżetowa tajska knajpka, która specjalizuje się w sushi. Czynna do późnych godzinnych nocnych, ale to tutaj normalne, bo okolice Zionskirchestrase to bardzo imprezowa dzielnica.

Przemiła obsługa, trochę problemów językowych, wskazany język tajski lub wyraźny niemiecki.


Zupa rybna z łososiem fot. D.Szymborska


Zupa – Miso Sake – świetna, łosoś dobry ale nie przegotowany. Zestaw Osaka – świetny!!! Nie należy się zniechęcać kiczowatą formą podania, cóż wachlarz i te sprawy… ale za to maki wyborne. Ryż świetny, dodatki świeżutkie, wszystko super doprawione i świetnie zawinięte. Osaka to: 6 sztuk Tekka Maków, 6 sztuk Sake Maków i 8 California maków, do tego sos sojowy, odrobina imbiru (ja to z tych co uwielbiają ten dodatek) i dobre bo nie przeżerające języka wasabi.


Ogródek kanjpki to kilka ławek ze stołami i 3 malutkie stoliczki dwu osobowe. Dobrze się tam siedziało, jadło i przyglądało ludziom, którzy spacerowali zerkając na nasze wachlarzowe talerze, dwie osoby po dwóch przejściach usiadły przy stoliku obok. Widać nie tylko my tak wybieramy restauracje…..

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię sushi i taką typu kuchnię, więc z miłą chęcią pojechałabym do tej knajpki :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. to już wiesz, gdzie można dobrze zjeść w Berlinie :)

      Usuń