21 sierpnia 2015

I Love My Body!

Tak, uważam, że tłuste jest brzydkie i że (ciężko) ale można to zmienić!!! fot. D.Szymborska


O taką naklejkę się potknęłam, była  na słupku, a ja szłam zamyślona.

Przyjrzałam się przeszkodzie i pomyślałam, że to ważna wlepka! To nie była, tylko reklama klubu fitness, to było sensowne zdanie ze znaczkiem serduszka!

Tak uważam, że trzeba kochać swoje ciało, ale nie bezkrytycznie!

Nie można jak Buka uważać, że jest się za niskim do swojego BMI, nie można straszyć innych swoim tłuszczem, ale trzeba mieć do siebie szacunek. Szacunek to podstawa miłości.

Pewno bym się tak naklejką nie przejmowała, gdyby nie Tropical Islands i inne baseny, na które  często  chodzę. Oglądam sobie ludzi, przyglądam się. Basen to miejsca weryfikacji, nie bez powodu na randkę umawiałam się na pływalni….dobry sposób by bez zobowiązań przyjrzeć się chłopakowi….

A z tym ciałem to jest tak, sądząc po tym jak pod basenowymi prysznicami zachowują się panie, to kochają je (ciało) stateczne matrony, inwalidki, zawodniczki – to one zawsze biorą prysznic nago (nie wdając się w dyskusję na temat wychowania, kultury, wstydliwości i akceptacji). 

A dziewczynki, nastolatki, te tak naprawdę (cóż wiek jest okrutny) mają szansę mieć najpiękniejsze ciała. Choć to właśnie to one często są najbardziej otyłe, otłuszczone i cóż obrzydliwe.
Większość jest po prostu spasiona, a nie chora. Sama wiem, że tyje się spokojnie, kilogram po kilogramie…..niezauważalnie, na nowy sezon kupuje się większe ubrania, bo „taka moda” mówimy….. i tyjemy.

Tłuste jest piękne? Nie, nie jest! 

Kochanie swojego ciała oznacza kochanie życia czyli dbanie o siebie. Dlatego cieszę się, jak widzę ukrywające się po sportowych przebieralniach grube dziewczyny, wiem, że one właśnie zaczynają kochać swoje ciało, jest im ciężko, ono jest straszne ale….właśnie, to one wcześniej pływały, były na siłowni, na zajęciach fitness. Zrobiły coś dla siebie i dla swojego ciała. Jeszcze nie mają szacunku, jeszcze nie mają miłości, ale pracują nad tym.

Dlatego jak biorę prysznic po treningu to uśmiecham się do wszystkich wokoło, bo wiem, że dziewczyny, kobiety wokoło ćwiczyły, walczyły o to by móc się zgodzić z tą naklejką, by kochać swoje ciało!

Zmykam bo dziś idę na nowy basen, bo….kocham swoje ciało i chcę o nie zadbać!


10 komentarzy:

 1. super, kiedy reklamy poza reklamowaniem niosą też jakiś fajny przekaz i jakaś z nich korzyść :)

  kochać swoje ciało to znaczy dbać o nie. doprowadzanie do nadwagi to zaniedbanie i nie wiele ma wspólnego z miłością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie tak :) miłego dnia życzę i pozdrawiam :)

   Usuń
  2. No tak wszystko fajnie tylko jak mieć zgrabne ciało, jak ty codziennie wrzucasz przepisy i zdjęcia pyszności???

   Usuń
  3. masz rację, codziennie nie wrzucam treningów bo to dużo nudniejsze niż przepisy.....postaram się więcej pisać o ćwiczeniach to łatwiej będzie mieć "to zgrabne ciało" :)

   Usuń
 2. Świetna ta wlepka. Podoba mi się :) Bardzo pomysłowe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie, bo wszystko (no może prawie wszystko zależy od nas :))

   Usuń
 3. To jest to! :)
  Pozytywne myślenie zawsze górą! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda :) dlatego tak ważny jest uśmiech :)

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak jak pisałam wcześniej komentarze z reklami/linkami kasuję :(

   Usuń