2 kwietnia 2013

Urodzinowy szampan po północy i życzenia dla siebie

Champagne fot. D.Szymborska


Urodziny od dobrych kilku lat zaczynam obchodzić zaraz po północy. Kończy się Prima Aprilis zaczyna się mój dzień. Szampan to jest to… (i w książce pisali, żeby pić 3 szklanki w tygodniu, a ja tutaj tylko takie 3 małe kieliszeczki). A szampan z tych z dyskontu, co nie zmienia faktu, że naprawdę dobry, lekko poziomkowy, szampańskie szalone bąbelki się gonią w kieliszku...

Mowa o Pol Carson, Champagne, Brut, nie jest to Ruinart, ale cenę i dostępność też ma inną. Dla mnie ostatniego ogniwa w procesie winifikacji, cena szampana w Polsce często jest brana z kosmosu. Trochę jakby do ceny w Euro dopisać zero i podzielić przez dwa. Szampan owszem jest do opijania wielkich okazji ale jest też idealnym winem (wykonanym metodą szampańską) do picia na co dzień, do świętowania każdej udanej minuty, a o taki przecież nie jest ciężko.

Trochę się wymądrzam, to może ze względu na wiek….

 Z okazji urodzin życzę sobie:

·      Miłości (o tak!),
·      szczęścia  i zdrowia (dużo, ba nawet mega dużo),
·      świetnych tekstów (oglądalność zobowiązuje),
·      dobrych czasów (a dokładnie życiówek na dystansach 5K, 10K, połówce i maratonie),
·      równego uśmiechu (po tej chirurgii szczękowej, to już konieczność bo inaczej cierpię na marne),
·      ubytku kilogramów (po co tyle taskać, jak się biega tyle kilometrów),
·      fajnych podróży,
·      i jeszcze poproszę o dużo dobrego wina i jedzenia.

1 komentarz:

  1. W takim razie, dołączam się do życzeń: zdrowie to podstawa w przypadku takich okazji, a zatem zdrowia życzę. Po drugie - startów w ciekawych biegach i wypromowania wśród blogerów choć jednego z nich; żeby ktoś przyszedł i powiedział: "bo ja u takiej jednej blogerki przeczytałem/-łam i dlatego chcę wziąć udział". Po trzecie - niech Cię czytają jeszcze bardziej i podrzucają ciekawe tematy.

    To tyle, jeśli coś jeszcze mi do głowy przyjdzie to dopiszę.

    OdpowiedzUsuń