1 kwietnia 2013

Runners’ World - The New Complete Guide To Running

Nowa książka Runner's World fot. D.Szymborska

Obiecana recenzja kolejnej biegowej książki. T. przywozi nowości z Lądka a ja z radością je czytam. Tym razem kolejna (na razie ostatnia do kolekcji z Runner’sowych podręczników). Super książka. 

Mój ulubiony fragment to strona 99 – tekst: w tygodniu, jak pokazują badania naukowców biegacz powinien wypijać trzy szklanki szampana. Super sprawa, czyż nie? Szampan poprawia przepływ krwi. Są też inne mniej smaczne pomysły,  za Marmite to ja już tak nie przepadam, a dobrze by byłą jeść 3 razy w tygodniu na toście. Zostanę przy szampanie.

W dziale poświęconym żywieniu jest dużo ciekawych rzeczy, najwygodniejsze jest to, że przy wielu produktach (tak jak przy szampanie) podane jest ile razy (i w jakich ilościach) w tygodniu warto je jeść. 

Książka składa się z następujących części: jak zacząć (fajne pomysły motywujące do biegania), trening (podstawowe informacje), cross training (przydatne ćwiczenia dla każdego – instrukcja ze zdjęciami), odżywianie (od tego zaczęłam opis książki), utrata wagi (jestem obecnie w fazie wciągania papek i chudnięcia, a w książce fajne pomysły – ile i jak biegać by chudnąć), zdrowie i kontuzję (o tym jak słuchać swojego organizmu i jakie ćwiczenia mogą pomóc pozbyć się kontuzji), bieganie minimalistyczne (po tym rozdziale – gdyby nie było oczywiście śniegu – to aż by się chciało pójść pobiegać na bosaka), umysł (przecież bieganie jest w głowie), kobiety biegają (super rozdział, a badania nad tym, że dzieci nie przepadają za mlekiem mamy po tym jak trenowała zbyt ciężko są po prostu rozbrajające), biegi górskie (Jurek i reszta opowiadają jak biegać po górkach), przewodnik po startach w zawodach (zdjęcia medali tak kuszą, że bez startu w jakimś cudownym biegu się nie obejdzie).

Super książka. To co w niej jest fajne, że czyta się ją „na raty” i za każdym razem można coś nowego, interesującego a co najważniejsze przydatnego znaleźć. Dobrze wydane nie całe 10 GBP.

Runner’s World, The New Complete Guide To Running, redakcja Andy Dixon, Londyn 2013

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz