17 marca 2015

Food Lab Studio – pierwsze warsztaty Grzegorza Łapanowskiego [FOTO]

Ciężko mi zrobić śmieszną minę, idiotyczne wychodzą mi lepiej fot. G.


Wczoraj Grzegorz poprowadził PIERWSZE warsztaty w swoim Food Lab Studio, czyli „u siebie”.

Wielkie przemysłowe budynki, hale, a na pierwszym piętrze – inna przestrzeń. Dużo światła, książek, noży i stanowisk do pracy. Tyle, że nie są to biurka tylko blaty kuchenne.

Podchodzę do rejestracji, zanim zdążę powiedzieć, że jestem tutaj, żeby się spotkać z Grzegorzem, przygotować materiał o FLS, słyszę pytanie o nazwisko. Odpowiadam. Dziewczyna szuka, szuka na liście. Mówi, że nie ma mnie tutaj zapisanej. Uśmiecham się szeroko, pewno, że nie ma bo warsztaty są dla gimnazjalistów i licealistów. Sport odmładza. Wtedy już macha do mnie Grzegorz. Mamy chwilę żeby porozmawiać przed warsztatami, które będzie prowadził.

Krótkie oprowadzenie po studio z kubkiem kawy w ręce. Jest słonecznie, wiosennie, są książki, i dużo entuzjastycznie nastawionej młodzieży.
Rozpoczęcie warsztatów fot. D.SzymborskaPunktualnie o 13 Grzegorz zaczyna warsztaty, okazuje się, że zamiast gimnazjalistów i licealistów na warsztatach Qchni z Klasą w ramach Szkoły na Widelcu, w labie jest młodzież z zawodówek i techników gastronomicznych. Są przejęci, są gotowi do nauki. Cieszę się, znaczy to, że to nie jest tylko fenomen Top Chefa, tylko młodym kucharzom zależy na wiedzy. Chwilę po 13 wpada grupa z Bydgoszczy, przepraszają za spóźnienie, już chcą myć ręce i ubierać fartuchy, a tu jeszcze dużo teorii przed nimi.

Vespa i kucharze fot. D.Szymborska

Wiosna w labie fot. D.Szymborska


Wczorajsze warsztaty poświęcone były śniadaniom, proste ale sprawdzone przepisy. Zachwyt młodych kucharzy, dobra zabawa, przestrzeń do rozmów.


Nie mogę się doczekać kolejnych warsztatów w FLS, bo tam jest klimat nie tylko do gotowania ale też do rozwoju i realizowania swoich kulinarnych pomysłów.

Warsztaty fot. D.Szymborska

Biblioteka fot. D.Szymborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz