9 marca 2015

Sushi w Krakowie cd

Ślicznie podane i bardzo smaczne fot. D.Szymborska


Uwielbiam maki, jest w nich wszystko czego potrzebuję – ryż (węglowodany), ryba (białko), witaminy (warzywa).

Marzy mi się podróż do Japonii. Zwiedzanie, piękne miejsca i JEDZENIE.

Bardzo lubię zestawy makowe. Znów na Zwierzynieckiej w Krakowie. Tym razem w Muso Sushi. Ładne miejsce, można siedzieć przy oknie na ulicę. Bardzo lubię takie stoliki z „widokiem” szczególnie wtedy, gdy jestem sama przy stole. Na telefonie nie klikam, gazety nie czytam tylko sobie patrzę. Zawsze się coś dzieje.

Muso Sushi siadłam przy oknie. Obsługa niezbyt przejmuje się obecnością gości. Czasem podejdzie czasem nie...

Samo jedzenie było naprawdę smaczne, ładnie podane na prostokątnej płytce kamiennej.

Jednak nie sądzę, żebym tam się znów wybierała, jak będę w Krakowie. Takie zupełne przeciwieństwo „suszarni” z drugiej strony ulicy. Zero zainteresowania, entuzjazmu ze strony obsługi. A szkoda, bo jedzenie smaczne.

Do restauracji chodzę po to by dobrze zjeść, jednak zawsze zwracam uwagę w jaki sposób jest obsługiwana. Lubię kelnerów i kelnerki, które znają kartę, którzy potrafią odpowiedzieć na pytania, polecają dania i są w stanie uargumentować, dlaczego warto zamówić X a nie Y. Dokładnie tak było we wcześniejszej „suszarni”. Nie chodzi tutaj o poziom cenowy lokalu, bo te dwie restauracje były (Yana i Muso) były z podobnego pułapu $$. Dlatego nie porównuję z Amarone, gdzie obsługa była super profesjonalna, ale też poziom restauracji zupełnie inny...


Nic to, brzuch mnie nie bolał to najważniejsze, smakowało, a i miło się mi patrzyło na niebieskie tramwaje.

3 komentarze:

  1. Jestem z Krakowa i nie jadam tam. Moje ulubione to na Miodowej, polecam, jak będziesz w mieście. Poza tym na św. Tomasza też jest niezłe, z tym, że dość drogie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy nie jadłam sushi w Krakowie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam sushi, ale nigdy nie miałam go w Krakowie :)

    OdpowiedzUsuń