14 marca 2015

XII Zimowe Biegi Górskie w Falenicy – rozdanie medali

Co roku medal jest inny, porcelanowy, wypalony, imienny i tym razem nawet niebrzydki! fot. D.Szymborska

To dziś jest ten dzień. Podwórko przed falenicką szkołą będzie wypełnione biegaczami. Będą emocje, będzie odbieranie medali i pucharów. Będzie super zabawa i dużo stania, bo organizatorzy będą nagradzać medalami WSZYSTKICH, którzy ukończyli 3 biegi. Jakby tego było mało KAŻDY dostanie imienny medal,  na którym będzie jeszcze czas i miejsce w kategorii.Miejsce dekoracji falenickich biegaczy fot. D.Szymborska


W Falenicy biegam od kilku lat, tydzień temu napisałam do Małgorzaty – organizatorki biegów, że bardzo mi zależy na wcześniejszym odebraniu medalu, bo dziś mam inne zawody do przebiegnięcia (schody), a chciałabym mieć swój wybiegany medal w domu.

Ominęło mnie wyczekiwanie na moją kolej, nie było dekoracji i pamiątkowych zdjęć. Trudno. Było puste podwórko i uścisk dłoni przy wręczaniu zapakowanego w kopertę medalu.

W tym sezonie nie ma się czym chwalić, 4 miejsce w K35. Inna sprawa, że w tym sezonie biegałam Falenicę dla przyjemności i treningu, niestety ani razu nie udało mi się tak wyliczyć treningów w poprzedzającym tygodniu, żebym w sobotę rano była wypoczęta….do tego dwa starty przypadały na dzień podwójnych zawodów – po Falenicy pływałam, więc cyrk był niesamowity. Chciałam tego cyrku bo tak lubię atmosferę falenickich wydm.

Jak będzie za rok, nie wiem, co nie zmienia faktu, że będę wyczekiwała aż ruszą zapisy internetowe na nową edycję.  To będzie już trzynasta. Obecne usprawnienia bardzo mi odpowiadają, jest mniej tłoczno na trasie, lepiej się biega a organizatorom udaje się zachować atmosferę sobotnich zmagań wydmowych!


Zakończenie cyklu Zimowych Biegów Górskich to też dowód na to, że zima już za nami! A wiosną zaczynają się starty triathlonowe….oj będzie się działo!

1 komentarz:

  1. Troszeczkę dziwna jak dla mnie organizuja, ale najważniejsze, że jestes zadowolona

    OdpowiedzUsuń