6 marca 2015

„Run, Dota Run” dziękuję za uwagę

Z pilotem, początek prezentacji


Ciekawe jaki miałam puls? Myślę, że całkiem wysoki. Ot zwyczajnie zależało mi na dobrej prezentacji. Słuchało mnie około sto osób.

Po prezentacji były pytania – dobra oznaka, że nie tylko publiczność słucha do końca ale jeszcze chce się dowiedzieć czegoś więcej.

Dla tych co nie słuchali, mówiłam o tym jak zmieniał się świat biegowy, kiedy kobiety zostały dopuszczone do udziału w maratonie. 

Mówiłam o statystykach, pokazywałam jak zmieniała się różnica w wynikach maratończyków i maratonek, Paula była wolniejsza tylko o 10 minut i 30 sekund….. 

Analizowałam też Raport Polski Biega, wspominałam o tym co motywuje kobiety a co mężczyzn do biegania. 

Była też dobra wiadomość, tym razem brytyjscy naukowcy a nie amerykańscy uważają, że w 2156 roku to kobieta wygra maraton. 


Mówiłam o tym, że chciałabym słyszeć tylko „Biegnij, Dota biegnij” a nie „Nie daj się babie”…. 

Wspominałam o różnicach w nagrodach za wygranie zawodów przez kobiety, przytaczałam zdania organizatorów biegów masowych – zwycięzca jest tylko jeden….

A to wszystko w dziesięć minut. Nie było łatwo, ale miałam wszystko dobrze wyliczone – ten slajd tyle sekund, kolejny i tak dalej. Żadnego czytania, powtarzania tego co wyświetlam.


Zmęczyłam się jak po przebiegnięciu….pięciu kilometrów, ale warto było, bo w czasie przerwy odpowiadałam na kolejne pytania….

2 komentarze: