19 listopada 2014

Najlepsze przepisy dla całej rodziny – nowa książka Łapanowskiego i Sobczak

Z autorami Najlepszych przepisów dla całej rodziny 


Jak miło było się spotkać przy kaszy jaglanej, marchewkowej z imbirem i galaretce. Zaletą promocji książek kucharskich jest to, że o jedzeniu rozmawiamy i jemy.

Grzesiek Łapanowski – mój ulubiony odliczający i wołający „ręce do góry” i Maja Sobczak, która swoim spokojem i ajurwedą rozwiązuje problemy świata razem stworzyli książkę kucharską.
O jaglance - można dużo powiedzieć fot. D.Szymborska

Stosik przed rozdawaniem autografów fot. D.Szymborska

Pranie? Szafa? Nowoczesna kuchnia? fot. D.Szymborska

Jeżeli to co dziś przygotowali było na podstawie przepisów z tej książki – to już wiem, że będzie smacznie. Maja nie je mięsa, Grzesiek je lubi – dlatego w książce są propozycje mięsno i bezmięsne. Nic tylko gotować!

Jednak nie jest to zwykła książka kucharska, poprzedzona długim wstępem „teoretycznym” o tym jak ważne dla wszystkich domowników jest zdrowe jedzenie. Mnie do tego nie trzeba przekonywać, ale myślę, że wielu osobom pomysły Grześka i Mai przydadzą się do planowania zdrowszych obiadów i kolacji. Bo oczywiście wszyscy wiemy, że śniadanie jest najważniejsze.

Recenzja książki pojawi się wtedy jak trochę dań z niej ugotuję….


Najlepsze przepisy dla całej rodziny, Grzegorz Łapanowski, Maia Sobczak, Wydawnictwo Publicat, Poznań 2014

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. ja też się nie mogę doczekać ugotowania czegoś z tej książki - większość przepisów wydawała się prosta jak je czytałam....zobaczymy co będzie jak się z nimi wejdzie do kuchni....

      Usuń